Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 7 milliós irányárú lakást...

7 milliós irányárú lakást meddig lehet alkudni?

Figyelt kérdés
Mennyi, amit biztosan lehet belőle alkudni, és mennyi az ésszerű maximum? Nem tudok róla, hogy sürgősen el akarná adni, de mostanában gondolom örülnek ha valaki megveszi, nem?

2013. máj. 17. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre nincs aranyszabály. Kérdés, hogy mennyire reális a 7 millió (nézz több hirdetést a környéken, hasonló kaliberű ingatlanokról), van-e sürgős indoka a tulajnak eladni, van-e a házon jelzálog, stb.


Ha ráérős a tulaj és inkább kivárja a pénzes vevőt, minthogy veszítsen, akkor semmit, vagy maximum 4-5%-t. Ha sietős a dolga, akkor 10% mehet, esetleg ezt 12-13-15 köré is fel lehet srófolni.


Persze akkor meg ha krízisben van és mondjuk vinné a bank 2 hónapon belül az igazi lakását és kell neki a pénz, akkor lehet, hogy 5m-t is elfogad a 7-t érő lakásra.


Puhatolózz nála, hogy melyik eset van.

2013. máj. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lakásom is 7 milliós irányárral volt hirdetve, aztán 5 millióért vettük meg tavalyelőtt.
2013. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én lakásom is 7 milliós irányárral volt hirdetve, aztán 5 millióért vettük meg tavalyelőtt, a garázs 400000 ftról indult, 350000 ft-ért vettem, a nyaralót meg 1,5-ért hirdették, 1,3-ért vettem meg.
2013. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!