Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek hidetni a lakásukat, és miért bínak meg inkább ingatlanost? Vagy az ingatlanos mellett miért nem hirdetik ők is?

Figyelt kérdés

legalább olyan fórumokon, ami csak 5 percükbe kerül, mint például az ingatlan.com, vagy maganszemelytol.com, vagy tulajdonostol.com, stb.

Nem értem az embereket.

Vegyünk például egy területet, mondjuk Gazdagréti lakótelep, ahol 50-100 eladó lakás van jelenleg.

Ha megnézi az ember a maganszemélytől és tulajdonostól.com stb. oldalakat, akkor összesen 4 Gazdagréti hirdetést talál, mindenki más kizárólag csak ingatlanossal hirdet. Miért? A kényelem megér nekik 500.000 forintot? Vagy az 5 perces internetes regisztráció ijeszti el őket?



2013. máj. 19. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Amikor hirdettük a házunkat, minden elképzelhető fórumon hirdettünk magunk is, és ingatlanosoknak is ki volt adva.

Az érdeklődők 95% (!) -ka mégis a közvetítőkön keresztül jött. (Én sem értem, hogy miért?)

2013. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

ez külföldön is így van, ott sem nagyon vehetsz, sőt manapság már nem is igen bérelhetsz lakást ingatlaniroda közbenjárása nélkül.


egyszerűen kényelmesebb, és ingatlaniroda intéz mindent, a sok teendő mellett legalább a lakás eladás nehézségének a terhét leveszi a vállukról.

2013. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ingatlanoson keresztül adtam el a lakást. Az ingatlan.com-on is regisztráltam, de azon keresztül egy vevő sem keresett, csak és kizárólag ingatlanosok.


Dolgozó, egyedülálló anya vagyok. Nem volt időm fölöslegesen lakásbemutatókat tartani mindenféle érdeklődőnek. Az egyik ingatlanos megmondta, hogy ők se szeretnek fölöslegesen mutogatni, ők fel is mérik, hogy a vevőnek van-e pénze, tényleg tud-e lakást venni (hitelből vagy megvan a kp). Így is a munkahelyemről kellett hazaszaladgálnom, akik jöttek, azok tényleg vettek volna lakást, nemcsak álmodoztak.

Mivel egyedül vagyok, nem mindegy, hogy ki jön be a lakásba.

Nekem megérte, mert jó árat kaptam (az ingatlanos is súgott, mert neki is érdeke volt a jobb ár), a jutalék kifizetése után is beljebb voltam, mintha magam adom el.


Amúgy meg az egyik nagyon felkészült volt, ismerte a környéket. Én azt sem tudtam, mikor épült a házunk, ő sorolta a környékbeli hézakról, hogy melyikben van egyedi fűtésmérő, stb. Aki végül eladta, az meg is dolgozott a pénzéért, profi módon beszélte rá a vevőt, ügyesen kiemelve az előnyöket.

2013. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Megszámlálhatatlan netes fórumon hirdettem a lakásom,és kizárólag csak ingatlanosok hívtak.Mivel nem voltam hajlandó kizárólagos szerződést kötni,amivel kevesebb lett volna a jutalék,így ők 500ezerrel többért hirdették,mint én,amennyiért persze senkinek sem kellett,de magánszemély nálam egy sem jelentkezett.
2013. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: az ingyenes hirdetőoldalak úgy működnek, hogy mindig a legfrissebb hirdetéseket teszik legfelülre. Az ingatlanos azt csinálja, hogy minden nap törli a hirdetéseket, és felteszi újra. Így az ő hirdetései a többi elé kerülnek. Persze ezt nem ő maga csinálja, hanem van rá egy szoftvere.


Ha te meghirdeted a lakásod egy ilyen portálon, akkor emiatt pár nap múlva úgy lecsúszik a végére, hogy senki sem fogja megtalálni (Csak az ingatlanosok, akik viszont egész nap ilyen hirdetéseket keresgélnek).

2013. máj. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én most zavartam el az ingatlanost. Saját kezembe veszem a dolgot. Nem értem az egyedülálló anyukát, miben volt neki könnyebb a lakásbemutató során. Nekem mindig itthon kellett lennem, a vevők kérdéseire az ingatlanos nem tud válaszolni, csak áll mögöttem, és (1.360.000 Ft-ért) mosolyog. Annyi a feladata hogy őt hívják, találkoznak a kapunk előtt, és bekíséri őket. Még az oldalakat is tudom ahova felrakta a hirdetéseinket. Párezer Ft/hó mind. Semmivel nem voltam előrébb vele, csak nem tudtak alkudni velem, mert a közvetítő elvitte azt a keretet. Szóval nincs semmilyen kényelem, és nagyon nem éri meg.
2013. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5-nek: az ingatlan meg nem csirkefarhát, hogy megnézem az első hármat, a többit abból megsaccolom. Egy éve nézek is ingatlant (cserében vagyok), és ha 30-at dob ki, 30-at nézek meg, ha 150-et, 150-et. Mindegy ki van elöl. Egy idő után úgyis csak az újakat kell megnézni.
2013. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, nekik akkor is ez a módszerük.


A másik tévhit meg az, hogy az ingatlanosnak is az az érdeke, hogy minél magasabb áron menjen el az ingatlan, mert akkor több a jutaléka. Ez egy óriási baromság.


Az ingatlanosnak az az érdeke, hogy az ingatlanok minél gyorsabban elmenjenek, ahhoz pedig lefelé kel nyominuk az árakat.


Mikor keres többet egy ingatlanos? Ha havonta egy lakást ad el 10 millióért, vagy ha 3-at 8 millióért?

2013. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az ingatlanosnak az az érdeke, hogy az ingatlanok minél gyorsabban elmenjenek, ahhoz pedig lefelé kel nyominuk az árakat."


Így igaz. Nálunk azzal kezdte hogy 3M-t lenyomott még, pedig jól körülnéztem, a legalacsonyabb árat lőttem be. Akkor esett le, hogy itt érdekellentét van, azaz olyan embernek fizetek, akinek nem azaz érdeke mint nekem, sőt, neki az a jó, ami nekem nem.

2013. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ingatlanos akarta lenyomni az árat, de a másik, aki végül eladta, az súgott, hogy az eladó kb mennyit lenne hajlandó megadni.. holott én simán mentem volna még le, mert sürgős volt az eladás.

Nem nyertem milliókat, de legalább a jutalék ára meglett.

Pl. ha én 10,5-ért adnám el, de mivel sürgős lemennék 10 millára is csak vigyék, de a vevője azt mondja neki, hogy 10-10,3 körül megvenné, akkor az ingatlanosnak érdeke, hogy 10,3-ért elmenjen. Nálunk ez volt, az eladó is megkapta amit akart, én is a jó árat és a jutalék kifizetése után ott tartottam, amilyen ár még nekem megfelelő volt.

2013. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!