Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Talált pénzt milyen összegtől...

Talált pénzt milyen összegtől kell bejelenteni s mi az a határ ami alatt még törvényesen zsebrevághatom? 80 000 Ft? 800 000 Ft? 8 000 000 Ft?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 17:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Lelkiismeretedre van bízva :)
2013. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos hogy ha találok 8 000 000 Ft-ot s veszek belőle egy 8 000 000-s autót akkor az adóhatóság ha megkérdezi honnan a pénz, azt mondom találtam, elfogadja...

Nem vagyok abban se biztos hogy nem kell értesitenem a rendörséget hanem törvényesen zsebrevághatom...

2013. máj. 22. 17:52
 3/21 anonim ***** válasza:

Elvileg mindig kéne értesítened a hatóságakat.


Gyakorlatilag hacsak nem milliókat találsz akkor soha senki nem fog kérdezni tőled semmit. Annyira meg kevesen szerencsések, hogy találnak 10 misit az utcán egy borítékba...

2013. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Annyit nem fogsz soha talalni, hogy okossan elkoltve csinalva feltunjon... Kulfoldon is lelehet kotni a hozamokat atulva magyar szamlara vagy mondjuk neteller szamlat nyitni aztan szabad minden mert azt a NAV nem latja peldaul persze nagy erteku dolgokat mellozni kene! De ilyen alapon minden talalt penzel elmehetsz a rendorseghez, hogy talaltad...! Eskuszom itt az oldalon csupa unalmas ember van es ertelmetlen kerdeseket tesznek fel!
2013. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

engem az érdekel mekkora az az összeg amit nyugodtan elkölthetek s nem kell semmit se mellőzni.


ha nem tetzsik a kérdés minek válaszolsz?


bőven van itt olyan ember is akinek annyira unalmas a kérdés hogy szóvátegye de annyira már nem hogy válasz nélkül hagyja...

2013. máj. 22. 18:36
 6/21 anonim ***** válasza:

Milliókat is nyugodtan elkölthetsz, kutya nem fog kérdezni senkit.


Persze ha kérdeznek, mert vettél 2 M6-os bömbit meg egy 50 millás házat akkor a NAV-nak aztán mesélheted, hogy "találtad" :)

2013. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

na ez az.

a kérdés az h mi a határ?

vagy a talált pénz adóköteles?

2013. máj. 22. 19:07
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem letezik "talalt" penz, el kell tudj szamolni a vagyonoddal az utolso fillerig a NAV elott. Ha nem tudsz, valoszinusitik, hogy tisztessegtelenul szerezted, megcsak nem is adoztal utana, es megbirsagolnak, esetleg le is csuknak.
2013. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
TEHÁT HA TALÁLOK PÉNZT AKKOR SUNYINAK KELL LENNEM
2013. máj. 22. 19:34
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
Ha ezt ilyen egyszeruen el lehetne intezni, hogy "talaltam", nem lenne szukseg osszetett penzmosas cselezesekre, amelyekrol gyakran hallani...
2013. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!