Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki hobbiból csinál...

Ha valaki hobbiból csinál műkörmöt és anyagárat kér érte azért megbüntetheti az Apeh?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni műkörmözni, már meg van hozzá a tapasztalatom és minden kellék, de nem tudom, hogy szabályos-e. Nem főállásban, csak hobbiból szeretném csinálni, és nem a profit a célom, hanem a tapasztalat, ezért csak anyagáron csinálnám. Ez törvénybe ütközne?

2013. máj. 24. 09:41
1 2
 1/12 Lia1985 válasza:
Igen, mert pénzt nyújtanak át neked, ha ingyen csinálod nincs semmi gond, de még az anyag ár megfizetése is törvénytelen...
2013. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak a tapasztalatod van meg, vagy a vizsgád?
2013. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
akkor nem kezdek bele, köszi.
2013. máj. 24. 10:08
 4/12 Lia1985 válasza:

Mind kettő...a Crystal Nailsnél tettem le az iskolát,számos díszítő tanfoyamot végeztem, jelenleg Olaszo.-ban élek itt kint körmözöm, de itt kint nem lehet üzletet nyitni ezzel a papírral, mint otthon. Sajnos.

Bárhol vagy, otthon nem dologzhatsz, mert fekete munkának számít, amint pénzt nyújtanak át neked!

2013. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg ha alapítasz egy egyszemélyes nonprofit vállalkozást, akkor lehet, bár ekkor meg mindenért számlát kell kérni és év végén nem lehet bevételed.
2013. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek!


Ez már szánalmas, hogy mi minden feketézésnek minősül..

Miért ne kérhetném el az anyagárat?


Ezzel csak az apeh járatja le magát...

Más országban kiröhögnék az apeh embereit...

2013. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam!


Nehogymár ne gyakorolhasson az ember.. Vagy ne csinálhassa a hobbiját és ne kérhesse el az anyagárat..


Ilyen ügyben bemennél más országban az adóhatósághoz megkérdezni, hogy szabad e ilyet.. csak pislognának és kinevetnének, aztán megkérdeznék, hogy melyik országból jöttél..


Hozzám jöhetnek ellenőrizni.. Megmutatom nekik a középső újjamat! :)

2013. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gabriell88 válasza:
Kedves utolsó, igen felháborító ez tény, de ha ne adj isten mégis kihívja rá valaki az a baj, hogy csúnyán megbüntetik, akár 200 ezerre is ha nem többre.Ez van
2013. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos.. Rám hívhatják, én "elmenekültem", egy olyan helyre ahol hagyják élni az embert... Már nem létezem otthon..
2013. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyat amúgy csinálhatsz hogy az "ügyfél" maga veszi meg a hozzávalókat és te csak felrakod.
2013. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!