Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 365 nap munkaviszony után...

365 nap munkaviszony után kapok valamilyen ellátást a munkaügyi központtól?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom a munkahelyem, mert teljesen tönkretesz egészségileg is és lelkileg is. Még van durván két hetem, hogy meglegyen az egy év munkaviszonyom. Ha felmondok közös megegyezéssel, jár valami a munkaügyitől? Ebben a 365 napban volt 3 nap táppénzem és a kötelező fizetett szabadságok is. Ezek is beleszámítanak?

2013. máj. 27. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
1 hónap munkanélküli jár egy év után.
2013. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha meglesz a 365 napod és felmondssza, akkor 36 napig fog járni álláskeresési járadékot kapni, mely összege a béred 60%-val egyezik meg, de maximum 64 190 forintot kaphatsz havonta.


Utána, ha semmiféle értékesíthető vagyonod nincs 22 800 forintot kaphatsz havonta.


Szerintem érdemesebb a jelenlegi munkahelyed mellett másikat keresni, és csak akkor felmondani, ha már biztosnak látszik az új hely.

2013. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Folyamatosan keresek munkahelyet, de egyelőre sikertelenül. Azért is kérdeztem, hogy jár-e valami, mert meg akarom várni, hogy leteljen az egy év, aztán ha a főnököm elkezdi velem a szokásos g*cizést, akkor bejelentem neki a felmondásom. Abban bízok, hogy hátha ettől egy kicsit magába száll, és időt tudok vele nyerni, míg másik állást nem találok, hogy addig se b*sztasson. De ha esetleg mégis azt mondja, hogy ok, mondjál fel, akkor is legalább be leszek biztosítva. Az a baj, hogy már tényleg nem nagyon bírom elviselni.
2013. máj. 27. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos, az én munkahelyem is olyan volt hogy kb tönkretette az idegeimet én is eljöttem közössel, egy másik munkahelyen elkezdtem melózni...szintén ugyanilyen volt és most felmondtam. Szerintetek így is jár nekem a munkanélküli?

15évig melóztam egy helyen előtte 3 hónapos munkám volt a mostani befuccsolt 2 hét alatt mert átvertek...

De neked is kitartás!:)

2013. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!