Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igénybevehetek-e távszolgáltat...

Igénybevehetek-e távszolgáltatást, ha a lakásom címén más tartozása van?

Figyelt kérdés
Volt egy albérlőm, aki a saját nevére, de az én címemre köttetett kábeltévét. Már nem lakik itt, de nem fizette a számlákat, ezért a szolgáltatás szünetelt, és felmondta a szerződést. Köttethetek én magamnak, ha a címen tartozás van?

2013. máj. 27. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg igen.
2013. máj. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ez a Diginél volt, akkor a tartozás kifizetéséig nem, mivel alá kellett írnod egy beleegyező nyilatkozatot az ő szerződéskötéséhez. Ezen szerepel, hogy kezességet vállalsz az albérlődnek. Magyarán az ő tartozása a te tartozásod.
2013. máj. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem írtam alá semmit, egyedül a címem volt használva.
2013. máj. 28. 20:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Így ezt jelezned kell a Digi felé, mert ez így már okirathamisításnak minősül az albérlő részéről.

(Mi is kiadjuk a lakást, így tudom, hogy a Digi enélkül nem köt szerződést senkivel.Ezek szerint ezt nálatok meghamisította az albérlő.)

2013. máj. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!