Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek nincs vagy lejárt a...

Akinek nincs vagy lejárt a tb-kártyája, hogyan megy orvoshoz?

Figyelt kérdés
A lejártat úgy értem, hogy nem fizeti a biztosítást. És ha orvoshoz kerül, vagy beviszi a mentő, és nincs semmi pénze, akkor elküldik haza meghalni, vagy hogyan működik ez az egész, mert elképzelni sem tudom. Nem végeznek el rajta még egy életmentő műtétet sem? Vagy elvégzik, aztán benyújtják a számlát?
2013. jún. 1. 13:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, rosszul írtam. Taj-kártyát kellett volna írnom.
2013. jún. 1. 13:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenkit ellátnak, csak utólag benyújtják a számlát. És a NAV kiszámlázza az elmaradt befizetéseket is.
2013. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Ellátnak csak a NAV-nál megy egy számlád ahol nyilvántartják a tartozásod és arra rákerül egy komolyabb beavatkozásnál mínusz néhány millió. Aztán ha melód lesz elkezdik levonogatni, ha nem lesz melód kiszámlázzák, viszik a házad az autód a szerveidet stb.
2013. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Egy egyszerű vizsgálat pár ezer forint, akkor képzeld el akit mentő visz el mennyire fogja megterhelni a számláját. Szóval érdemesebb fizetni.

"És ha orvoshoz kerül, vagy beviszi a mentő, és nincs semmi pénze, akkor elküldik haza meghalni" Az orvosi hivatás nem a pénzről szól, hanem a gyógyításról. Hippokratészi eskü hogy mindenkinek segítenek.

2013. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki nem fizeti a biztosítást, még nem jár le, vagy veszti érvényességét a TAJ kártyája.

Az orvos és a mentők is ellátják.

Nem kell kifizetnie a kezelés ellenértékét.

Az ellátó jelzi a NAVnak a rendezetlen TBt. A NAV felszólítja a TB jogosultság tisztázására. Ha nem jogosult, akkor a jogosulatlanság kezdő időpontjától előírja az adófolyószámláján az egészségügyi szolgáltatási járulék összegeit a megfelelő esedékességi időpontokkal és összegekkel.


"Mi a különbség

a TAJ-SZÁM ÉRVÉNYESSÉGE és a TAJ-SZÁMHOZ KAPCSOLÓDÓ JOGVISZONY

ellenőrzése között?

(szakellátás)

• Ha a beteg mint jogosult nem szerepel az OEP jogviszony-nyilvántartásában, ebben az esetben a TAJ-számmal rendelkező betegtől nem lehet az ellátásért külön pénzt kérni, vagy az ellátást megtagadni! Az APEH a betegtől előzetes vizsgálat után az esetlegesen elmaradt járulékot hajtja be (nem az ellátás költségét)!"

[link]

A különbség a TAJ és a jogviszony között

Szakellátást nyújtó szolgáltató részére

2013. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor -ha jól értem-akinek nincs egyáltalán kártyája( biztos van ilyen is, pl. külföldi feketemunkások?) az kapja a milliós számlát, akinek pedig van, csak nincs rendezve, mert mondjuk időközben munkanélküli lett, és nem fizette maga után, annak visszamenőleg, (esetleg kamatostul, vagy büntetéssel terhelve) kell megfizetnie, szinte ugyanúgy, mint mindenkinek, akinek elmaradása van.

Javítson ki valaki, ha rosszul írtam, ne vezessek félre másokat is.

Az eddigieket pedig köszönöm!

2013. jún. 1. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan jól látod. Annyit még hozzátennék, hogy orvosfüggő, hogy jelenti-e a NAV felé, hogy rendezetlen a jogviszonyod (bár elméletileg kötelező nekik). Ha jó a viszonyotok, nem valószínű, hogy megteszi. Az én orvosom is csak nekem szólt, hogy pirosat mutat a rendszer, tudok-e róla, de a NAV felé nem jelzett.
2013. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként számomra elég ijesztő, hogy még így öt évvel a törvény bevezetése után is mennyire tudatlanok az emberek, mennyi hülyeséget terjesztenek (kezelés, műtét kiszámlázása stb.). Bár a magyarok mindig előszeretettel rémisztgették egymást.
2013. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. jún. 1. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!