Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincs bejelentett munkája a...

Nincs bejelentett munkája a páromnak. Kell fizetnünk utána a TB-t?

Figyelt kérdés
5honapja nincs bejelentve
2013. jún. 3. 10:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Igen kell, sőt visszamenőlegesen is ki kell fizetni.

Tehát ha 5 hónapja még volt bejelentett munkahelye és az megszűnt, akkor utána még 45 napig járt, de azóta nincs biztosítva. És ha most ő fizetné maga után, akkor nem csak attól a naptól fogva kellene fizetni, amikor is elintézte a maga után fizetést, hanem attól a naptól fogva, hogy nincs ellátása. Viszont ezt úgy tudják megoldani, hogy visszamenőlegesen kell befizetni az elmaradt összegeket.

2013. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Akkor is kell ha én gyesen vagyok nekem sincs munkám?

Visszamenőleg kifizettetik??

Mennyi havonta a tb?

2013. jún. 3. 10:18
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Kb .6000-7000 ft .
2013. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
43%

Igen, akkor is kell.


Menjen be a munkaügyi központba, ott lehet igényleni hogy 1 évig fizessék neki.

2013. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó!

A munkanélküli senki helyett nem fizet TB-t!

Csak az önkormányzat.

Viszont ahhoz, hogy valaki azért kapja az önkormányzattól a szociális rászorultságot, mert nincs munkahelye, akkor kell regisztrált munkanélkülinek lenni. És erről igazolással rendelkezni, amit csatolni kell a kérelemhez.

De nem a munkanélküliben kell a szociális rászorultságot intézni, hanem az önkormányzatnál.

Viszont ennek azért vannak feltételei és azoknak teljesülniük is kell, hogy meg is kapja az igénylő.

2013. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Akkor elnézést. Én 7 évvel ezelőtt voltam munkanélküli, akkor még csak a munkaügyre kellett menni, ott kaptam igazolást hogy amíg nincs munkám, de maximum 12 hónapig nem kell fizetnem.
2013. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

A munkaügyi központtól sem kap ellátást? Mert akkor fizetik utána a tb-t is.

Ha nem akkor nektek kell.

Havi 6660 Ft nektek kell megigényelni, de számítsatok rá, hogy visszamenőleg be fogják fizettetni.

Esetleg önkormányzatnál lehet érdeklődni segítség felőle, ha már lejárt a munkanélküli

2013. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Én külföldön élek, és az első 1 évben, amig nem jelentkeztem ki Mo.-ról fizetnem kellett.
2013. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Igen, fizetni kell, jönni fog a felszólítás csekkekkel. Utólag is be kell fizetni. Havonta 6.600 ft, szóval készüljetek fel.


Ha gyesen vagy, fizetve van a TB-d ne aggódj.

2013. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Tehát a menet:

1.munkaügyi kp-tól igazolás, hogy regisztrált munkanélküli.

2. önkrom.szoc o: beadni kérelmet, a munkaügyis

papírral, hogy segítsenek: tb +20ezer aktívkorúak segélye lesz.

3. a tb adósságot akkor fogják kérni, ha lesz már munkahelye, addig nem.

2013. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!