Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet úgy hosszabbítani...

Lehet úgy hosszabbítani szerződést, vagy módosítani, hogy közben tgyás-on/ gyeden vagyok?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződésem volt a cégnél, mely lejárt, mikor itthon voltam a babámmal. Szó nélkül kiküldték a papírjaimat, meg se kérdezték visszamennék-e dolgozni időközben, vagy a gyerek 2 éves kora után..

2013. jún. 5. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írod alá a szerződésmódosítást, amely arra utalna, hogy elfogadod, akkor nem módosult a szerződésed.

Szerződést bármikor lehet módosítani, de kizárólag a két fél megegyezésével. Ha az egyik fél nem írja alá a másik módosításra tett javaslatát, akkor nem módosul a szerződés.

Valószínűleg azt gondolták, örülni fogsz neki, ha tovább akarnak foglalkoztatni a mai világban.


Ha nem örülsz neki, akkor közöld velük, hogy "nem kérsz belőlük", és a módosítás helyett majd kiküldik a leszámolási papírjaidat...

2013. jún. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak kiküldték a papírjaimat, pedig beszéltünk arról, hogy visszamennék. Már nem kellettem nekik. De nagyon köszönöm a választ!
2013. jún. 6. 07:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Jól értem, hogy a kilépő papírjaidat küldték ki? Ha igen akkor sajnos jogszerűen jártak el.
2013. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem azt írtad, hogy a leszámolási papírokat küldték ki, hanem szerződés hosszabbítást/módosítást.

Ha a leszámolási papírokat küldték ki, akkor teljesen jogszerűen jártak el, hiszen a szerződésed lejárt...

2013. jún. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!