Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki, melyik lottóra esküszik?

Ki, melyik lottóra esküszik?

Figyelt kérdés
Ezalatt értem az Ötös-, Hatos- és Skandinávlottót, valamint a Kenót és a Puttót

2013. jún. 10. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból? A nyerési esély mindenhol kicsi.
2013. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
skandi
2013. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Arra, amelyik éppen sokat fizet.
2013. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lottó önkéntesen fizetett adó a hülyékre, ahol statisztikailag lehetetlen nyerni hosszú távon. Így leginkább a felesleges pénzpazarlás elkerülésére esküszöm.
2013. jún. 11. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es jó hülye vagy már bocs. A szelvényenkénti ~225 Ft engem nem vág földhöz, meg se érzem, azonban egy szórakozást nyújt mely lehet IGENCSAK kedvező. Ha heti 1 szelvényt veszek egy éven keresztül 52*225=11700 Ft. Ez akkora összeg?
2013. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ráadásul nem lehetetlen nyerni, csak nagyon kicsi az esélye.

A "statisztikailag hosszútávon nyerni" pedig ebben a vonatkozásban értelmetlen kifejezés.

2013. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kinek mi a nagy összeg, én azt az évi 12e-t biztosan másra költeném, de ha neked ez a szórakozás, akkor hajrá.


A statisztikai lehetetlenség abban rejlik, hogy a Szerencsjáték Zrt. az összes befizetés kb. 2/3-t forgatja vissza nyereményként, így ha az összes lottózóból akarunk egy átlagjátékost faragni, akkor ő bizony vesztő lesz.


Persze nem vagyunk racionálisak, ahogy írta #5, neki ez szórakozás, amiért hajlandó fizetni és elfogadja, hogy veszít. De akkor oda tessék kiírni a kérdést, ne az Üzletek, pénzügyek kategóriába.

2013. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs, de én nem azt kérdeztem, hogy ki szeret lottózni, hanem ki melyiket tartja jobbnak. Teljesen másról folyik a vita.
2013. jún. 12. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Skandi és 6os, mostanába skandit jobban nyomatom, szerintem jobban megis éri, hiszen ha vásárolsz egy szelvényt az olyan mintha 2-t vettél volna ( ugye 2 huzás van). 5ös lottón nem látom esélyét a nyerésnek.
2013. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem megyek bele olyan üzletbe ahol 99,9% esélyem van veszíteni!
2013. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!