Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri e aranyba fektetni...

Megéri e aranyba fektetni hosszútávon?

Figyelt kérdés
Én magam is gondoltam erre, vettem is régebben egy kevéskét. Mondják, hogy "jó befektetés" De pl ha most megveszel egy nem tört aranyat 19000 ft/ gr -ért, és később megszorulsz bekell, hogy add, vagy egy idő után pénzt akarsz csinálni beadod, ilyen 5600-ért veszik be gramját. Akkor ebbe mi a jó üzlet? semmi látható értéke nincs így a dolognak szerinte. Ez tényleg olyan, hogy jó ha van ilyened is, de igazából szerintem csak minuzsos. Vagy ti hogy látjátok?
2013. jún. 11. 05:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon szerintem megéri, bár most nagyon nem tudják mi lesz az arannyal, se fölfelé nem tud kitörni, se lefelé.

Pont ez a lényeg amúgy, hogy ebbe olyan pénzt kell tenni, ami biztos (99%-ra) nem fog kelleni és nem kell kényszerből rosszabb áron eladnod.

A másik meg, hogy nem zaciba kell visszavinni.

Amúgy az arany befektetésektől nem azt kell várni, hogy milliomos leszel, ez csak értékállóságot biztosít a pénzednek, az infláció meg hasonló huncutságok ellen.

2013. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jogos, de előbb utóbb csak azért veszed, hogy ha kell eladod, és így lehet nem vagy ott az inflációt is nézve vagy bármit, max tényleg több tíz év múlva amikor is már tényleg sok a különbség.
2013. jún. 11. 09:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen. De az arany mindig is hosszútávú befektetés volt, ezen nem kell meglepődni.

Meg a gazdagabbak, akiknek tényleg nem valószínű, hogy szükségük lesz rá, ez egy biztos dolog, hogy ne értéktelenedjen el a pénzük a semmittevésben.

Valahol hallottam egy ilyet, meg nem mondom hol: hogyha sok pénzed van akkor egyharmad részét fektesd aranyba, egyharmad részét ingatlanba és egy harmad részét értékpapírba, mert valamelyik a három közül mindig megy.

2013. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tudom, ezt Klapka György mondta, hogy van egy ilyen zsidó mondás. de igazából ez a vagyonosokra vonatkozik, tehát hiába van két négyzetméterre való lóvéd, ha annyit senki nem árul. :D
2013. jún. 11. 10:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg, a Frizbiben nemrég. :)

Hát igen ez nem a pár millió forintok játéka.

2013. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Aranyba NEM úgy kell befektetni, hogy ékszert, törtaranyat vagy egyéb dolgokat veszel belőle, majd a zaciban/ékszerésznél eladod!


Van külön befektetési arany (rudak, lapok, érmék). Ezeknek napi árfolyama van (természetesen itt is van vételi és eladási árfolyam, de nem olyan hatalmas a különbség, mint az utcai felvásárlóknál).


A gugliban keress "befektetési arany" címszavakra.

De itt egy példa honlap, hogy miről is szól a dolog:

[link]

2013. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tudok ezekről, de ezek is nagyban játszhatóak, meg nem tudni melyik mlm féle, már volt belőle a családban részünk, jobb inkább akkor a fizikai arany vétele.
2013. jún. 11. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, itt van még egy hasznos link, ezt mindenképp olvasd el:

[link]

2013. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírták miért befektetési aranyt kell venni ha arany emelkedésre spekulálsz, anyit tennék hozzá, hogy a befektetési aranynak nincs áfa, vonzata mig az ékszerenek igen.

Ja és arany egy ideje esésben van.

2013. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!