Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Értékesíthető e általam...

Értékesíthető e általam készített adatbázis a Telekommunikációs cégeknek?

Figyelt kérdés
Aziránt érdeklődnék, hogy én 4 éve már folyamatosan telekommunikációban munkálkodom. Ez idő alatt többek között megfordultam 3 nagyobb alternatív szolgáltatónál különböző beosztásokban (egyszerű mezei telefon kapkodótól a vezető beosztásig) mondjuk úgy nyitva tartottam a szemem és folyamatosan jegyzeteltem sikerült egy több mint 7000 cégből álló listát készítenem pl cégnév elérhetőség milyen fő szolgáltatót használ mekkora beszédforgalma van használ e alternatív szolgáltatót ha igen melyiket esetleg mikor jár le a hűsége. Az iránt érdeklődnék szerintetek milyen sikerrel tudnám ezt a listát értékesíteni? ha igen milyen összeget kérhetnék? van e ennek vmi hátulütője mondjuk a hatóságok felé?

2013. jún. 11. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyit kaphatsz érte?


3 évig terjedő szabadságvesztést... Ugyanis ez személyes adatokkal való visszaélés, ráadásul üzletszerűen, profitszerzés céljából!


Én nagyon hamar a fiók mélyére rejteném azt a listát és soha többet nem venném elő...

2013. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ha leszűkíteném név, telefonszám, főszolgáltató? semmi mást nem tennék hozzá?
2013. jún. 11. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor is.


Meg erre nincs is szüksége egy telekommunikációs cégnek, ezen adatokat pontosan tudják.


Amúgy kimeríted ezzel az ipari kémkedést (lánykori nevén jogosulatlan információszerző tevékenység), ami szintén egy elég súlyos báncselekmény, több oldal foglalkozik vele a BTK.-n belül.

2013. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!