Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerikai cégtől kapott dolláro...

Amerikai cégtől kapott dolláros csekket minden posta bevált?

Figyelt kérdés
(youtube cég)
2013. jún. 11. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
nem...
2013. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Irigylem az optimizmusodat, hogy úgy tetted fel a kérdést, hogy mindegyik posta beváltja-e (vagy csak pár), de egy amerikai csekket Magyarországon 0 hely fog neked beváltani, legyen az posta vagy bank.


Ez kb. olyan, mintha a magyar Raiffeisennél vezetett számlakivonatoddal odaállítanál egy német fiókjukhoz és követelnéd a pénzedhez való hozzáférést...

2013. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
OTP-re gondoltam itt pl vagy valami nagyobb bankra
2013. jún. 11. 14:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Mennyi érték..230 Ft?


Mert gondolom a nézettség utáni bónusz, az meg max akkor figyelemre méltó ha nagyooon nagyoon sokan megnézték:D

2013. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1200 dollár kb nézettség meg 3millió körül
2013. jún. 11. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Tényleg elhiszed, hogy kifizettek téged?
2013. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a csekk a kezemben...
2013. jún. 11. 16:45
 8/10 Hintalow ***** válasza:

Csak hogy kapjál normális választ is:

mivel a csekk beváltás banki tevékenység így elméletileg a posta is foglalkozhat vele (mert ugye banki szolgáltatásokat is nyújt az Erste bank rendszerét használva)

De én inkább bankoknál érdeklődnék, jobban képben lesznek.

Amit tudnod kell:

csekk beszedésre minden bank felszámít díjjat, amit akkor is fizetned kell, ha a csekk fedezetlennek bizonyul

pl: (Raiffeisen)

"Beszedésre átvett kiírt csekk díja1 1 % min. EUR 10,59"

illetve ez nem egy villámgyors folyamat, simán lehet hónapos nagyságrendű.

Illetve nekem is vannak kételyeim, nehezn hiszem el, hogy a youtube csekken fizetne ki bármit is.

2013. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem maga a youtube fizet hanem egy partner cég (Maker Studios, ismertebb nevén RPM)

Köszönöm utóbbi értelmesebb kommentedet

2013. jún. 11. 18:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Amerikában még mindig elég gyakori a csekkes fizetés, szóval én nem tartom teljesen irreális dolognak, hogy így fizetnek. Én azt javaslom, hogy első körben a saját számlavezető bankoddal próbáld meg beszedetni azt a csekket.
2013. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!