Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes 1 évre abbahagynom a...

EndRuw kérdése:

Érdemes 1 évre abbahagynom a sulit, hogy tudjak menni diákmunkára és evvel kisegítem a családomat az anyagi csődből?

Figyelt kérdés
Elég bolond családom van. Én magam 15 éves vagyok (fiú) és nem jó a családom anyagi helyzete. Azt tervezem, hogy 1 évre abbahagyom a sulit, mivel anyám és apám leszázalékolt nyugdíjasok. A nyugdíjuk összesen nincsen meg 90.000ft és ebből 50.000 a számla, rezsi stb. Már annyira az anyagi csőd szélén állunk, hogy azt más nem tudja elképzelni. Ha én most 1 évre abbahagynám a sulit, akkor össze tudnák szedni egy kis pénzt amit aztán bankba tennék és a szüleim akkor vehetnék ki amikor épp szükség lenne rá. Azért itt teszem fel ezt a kérdést, mert szeretném minél több ember véleményét meghallgatni. Kérlek titeket, hogy mondjátok meg ti mit tennétek az én helyemben.

#család #rossz anyagi helyzet.
2013. jún. 12. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hagyd csak abba és ha kaptok valamilyen támogatást akkor azt is megvonják

iskola mellett is lehet dolgozni,még senki sem halt bele,de szerintem 15évesen nem is találnál munkát

2013. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem ne hagyd abba.Iskola mellett is tudsz dolgozni,igaz szülői engedély kell hozzá,hogy iskola közben is tudj.Később csak megbánnád,hogy felfüggeszted a dolgot,vagy be sem fejeznéd az iskolát.
2013. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Ha abbahagyod a sulit, akkor megszűnik a jogviszonyod és akkor nem is mehetsz diákmunkára, nem? Amúgy meg tanköteles vagy 18 éves korodig. Melózz suli mellett, más lehetőséged nincs.
2013. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha abbahagyod a sulit, akkor egyrészt eljárás indul ellened mert tanköteles vagy, másrészt nem leszel diák így milyen diákmunkáról is beszélünk? 18 alatt meg nem-diákként nem dolgozhatsz. Tehát az egyedüli megoldás hogy tanulsz, ha elvégzed a sulit akkor már tudsz rendesen dolgozni vagy fősuli/egyetem mellett diákmunkát vállalni.
2013. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a mai világban nem lehet ugrálni. törvények mondják meg mit tehetsz és mit nem.

a saját vélrményem nem írhatom le, mert brutális

2013. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szüleid mit akarnak? Mit szeretnének? Hogy segítsél nekik, vagy ellenzik?
2013. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendes vagy, hogy segíteni szeretnél a családodon, de ez az elképzelés nem kivitelezhető. Nem tudom, hogy most hány éves korig tart a tankötelezettség, de 15 évesen még tuti, hogy benne vagy, tehát nem hagyhatod ott a sulit. A másik, hogyha otthagyod, akkor megszűnik a tanulói státuszod, tehát diákmunkát sem vállalhatsz.

Majd ha betöltöd a 16-ot, akkor mehetsz suli mellett diákmunkára, és azzal keresel egy kis plusz pénzt, de egyenlőre nem tehetsz semmit.

2013. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

A 3. válaszoló: Az a diák aki 2012. nyarán vagy később végez az általános iskolával, az a 16. születésnapjától nem tanköteles.


4. válaszoló: 16 éves kortól lehet dolgozni (bárkinek)



Diákmunkára csak az mehet aki bizonyítani tudja, hogy Nappali tagozaton tanul.

15. életév betöltésétől szülői beleegyezéssel és CSAK iskolaszünetben, 16. életév betöltésétől még az sem kell.


Amennyiben Iskolaszövetkezeten (diákmunka-közvetítőt) keresztül tudsz elhelyezkedni, akkor többen vihetsz haza nettóban (hiszen csak az adót/SZJA/ vonják tőled), míg ha a Szövetkezetek kikerülésével vállalsz munkát, akkor kevesebben vihetsz haza (hiszen minden járulékok levonnak /TB, nyugdíj, munkaerő-piaci járulék, SZJA/), viszont nagyobb a biztosítás.


Szóval ha még nem vagy és nem idén töltöd a 16-ot, akkor mindenképpen kell szülői beleegyezés ahhoz, hogy dolgozhass, de csak a nyári szünetben vállalhatsz munkát! Ha viszont idén töltöd a 16-ot akkor várd azt meg, és akkor szülői beleegyezés nélkül is vállalhatsz munkát!


Az iskolát semmi képpen ne hagyd ott, hiszen akkor elveszítitek a Családi pótlékot.

2013. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!