Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki halaszt az egyetemen...

Ha valaki halaszt az egyetemen-passzívon van-, akkor is jár az árvasági ellátás?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, viszont szükség lenne a pénzre, ezért szeretnék majd dolgozni, de akkor nem járna már az árvasági. Arra gondolta, h ha felvesznek egyetemre jövőre, passzívra állítom, és dolgozok. Akkor is megszüntetik az árvaságit, vagy csak felfüggesztik esetleg?

Előre is köszi!


2009. okt. 10. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Passzívon semmilyen támogatást nem lehet kapni.
2009. okt. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az árvasági csak aktiv nappalin jár és ha fel is függesztik ha elkezdesz tanulni ujra kérheted...
2009. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na hát igen, 2. te értetted, erre vagyok kíváncsi. Mert nem mindegy h felfüggesztik v megszüntetik...
2009. okt. 12. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
sztem mindegy...ha jogosult vagy rá(tanulsz nappalin és nem vagy 25) akkor visszakapod..ez nem egy gyerek hogy örökre le kell mondanod róla..:D
2009. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok, csak mert most még nem járok amúgy egyetemre, de ha most megszűnik a tanulmányi viszonyom, akkor már elvileg nem tudom utána már igényelni, hiába járnék pl 1 év után egyetemre, tehát tanulnék újra. Akkor már nem adják. Ezért kérdem. :D
2009. okt. 12. 19:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha 1 évig nem tanulnék, hanem pl dolgoznék v hasonló.*
2009. okt. 12. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
ez nem igaz...akkor is adják hát mikor egyetemre mentem nyáron nem kaptam mert ugye nem volt jogviszonyom semmelyik sulival..utána még visszamenőleg is megkaptam..ahogy visszamész tanulni szerintem újra jár...
2009. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is kifizették visszamenőleg amit nyáron nem utaltak, mert betöltöttem a 18-at, csak itt maradtam suliban 5. éven, de nem szeretném ezt befejezni.


De amikor tettem fel itt kérdést, h mi van ha 1 évig mondjuk most dolgoznék, és utána jelentkeznék egyetemre, akkor járna-e, arra azt írta vki h nem, ezért inkább tanuljak... Úgyhogy ezért nem tudom.

2009. okt. 12. 23:18
 9/9 A kérdező kommentje:

De ezt akkor még megérdeklődöm tőlük is, biztos ami biztos, mert azért nem mindegy...


Köszi a válaszokat! =)

2009. okt. 12. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!