Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gázórát megmágnesezhetik...

A gázórát megmágnesezhetik dobozon keresztül?

Figyelt kérdés

A mai napon jöttek a Tigáz alkalmazottjai ellenőrizni a gázóránkat. Gondolom mindezt azért tették meg, mert nem volt rajta fogasztás, ugyanis egy 1db konvektorral rendelkező 14 nm-es üzlethelyiség órája volt ez, ami hásználaton kívül van.

Nos a helyzet a következő. Már az gyanús volt számunkra, amikor bejöttek, semmit nem hoztak magukkal, pl egy olyan műszert, ami megnézi, hogy "nincs-e lemágnesezve" az óra.

A plomba rendben volt, semmi karc. Viszont a mért oldalon az órában felfedeztek műanyag lapokat, amelyek állítáauk szerint nem oda való lenne. Mivel a szerződés szerint a gázóra 2005-ős felszerelésekor szemügyre vettem a gázórát, de csak KÍVÜLRŐL, ezért engem ezáltal nem terhel elvileg felelősség. Egyrész a plomba is rendben volt, amint említettem. A mért oldalon pedig ugyan mindegy, mert ott már nem csal az ember semmit.

bedobozolták, kitöltötték a jegyzőkönyvet és elvitték a gázórát bevizsgálásra.


Sajnos nagy a gyanúm, hogy meg fogják mágnesezni a kocsiban, dobozon keresztül. 30 ezer forint jár minden megbuktatott óra után, mi pedig tehetetlenül nézzük majd végig, ahogyan kiszámlázzákj az 540 ezer forintos köbbért.


Kérlek segítsetek, mit tegyünk, ha behívnak a vizsgálatra és amit annyi ember elmond, velünk is megtörténik? Ilyen mocskos országban élünk?? Bűnözők vagyunk mind ezek szerint?



2013. jún. 17. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Láttam ilyet.


1, be fognak idézni a "szakértői" vizsgálatra. Ide mindenképpen menj el és mindent dokumentálj fényképezőgéppel de ha lehet inkább kamerával. Ha van mérnök ismerősöd őt is vidd.


2, elő fognak állni egy jegyzőkönyvvel. Ilyet is többször láttam. Na ez egy óriási kamu, abszolút támadható (mérnök vagyok, naponta bírálok el mérési jegyzőkönyveket). Nincs benne a műszerek kalibrációs száma, a rossz felbontású képeken nem megállapítható, hogy egyáltalán a te órád van-e rajta, illetve amit én láttam, azon olyan botrányosan bontották fel az órát, hogy a keresztlányom egy konzervnyitóval szebb munkát végez, úgyhogy támadnám, hogy mikor keletkeztek azok a mechanikai behatások amiket a jegyzőkönyv meg fog állapítani.


A legfontosabb, hogy ne kakálj be! Menj el és MINDENT vegyél fel. Utána meg rúgd szét a hátsójukat egy tárgyaláson. Azért ha jót akarsz magadnak a kalibrációs bizonylatokra stb. ne hívd fel a figyelmet, mert esetleg tényleg van nekik és beleteszik. Szóval csak dokumentálj aztán ha pereskednek akkor hasítsd szét a koponyájukat egy húsvágó bárddal!


Ez nagyjából egy bűnbanda, aki átveri a jómunkásembereket, de ha kiállsz magadért akkor visszavonulót fújnak.


Remélem segítettem. Sok sikert.

2013. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
még egy megjegyzés: már eleve a felbontatlan dobozt filmezd le. Ha a plomba vagy a doboz sérült már nyert ügyed van.
2013. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van mérnök a rokonságban, természetesen visszük magunkkal, valamint a full hd kamera is velünk tart majd. Mikor kiveszi a a dobozból alaposan lefilmezzük, lefényképezzük, nem hagyjuk magunkat.


Ami később kiderült, az óra egy 1993-as modell, amelyet 2005-ben hitelesítettek. A beleragasztott műanyag lemezkék akkor kerültek bele és ezt ők nagyon tudták. Egy ex-tigázos mondta, hogy ezzel az ürüggyel vitték el tőlünk. Viszont ami pozitív, hogy az őáltaluk kitőltött jegyzőkönyveb NEM húzták be azt a rublikát, hogy a mérőóra működését befolyásoló hatásra, tényezőre bukkantak volna.

2013. jún. 18. 08:56
 4/4 A kérdező kommentje:

Van fejlemény.

Voltunk a vizsgálaton, négyen, a tigázosok hárman voltak a vizsgálaton. Felbontották a dobozt, mondták, hogy minden rendben a sárga műanyag jogi zárral, az előlapi plombákkal. Majd felnyitották és a látvány, ami az óra belsejében volt, infarktust idézett elő bennünk majdnem. Teljesen össze volt ragasztózva sárga anyaggal. Azt mondták, hogy biztosan megfúrtuk és beragasztóztuk később. Ez egy 1993-as gyártású, de felújított óra, ami 2005-ben lett hitelesítve. Ezen van egy plomba a derékon is, ahol a két edény össze van fogva. Megjegyezném, hogy ez le is van festve egy az egyben szürkére, mint a többi többi része az órának. A szerződés kimondja, hogy plombát, jogizárat lefesteni TILOS, tehát ez nem minősülhet jogi zárnak, mi ugyan nem festettük le, mert így jött hozzánk az óra a Tigáz által. Belekötöttek a két edényt összetartó ragasztó milyenségébe is, állították, hogy a GEPA (tigáz befolyása alatt álló hitelesítő cég)ilyen anyagot nem alkalmaz ragasztáshoz, de majd megtudakolják ezt is. A vizsgálat közben megfigyeltük, hogy az óraszerkezethet csak akkor férketünk hozzá, ha plexi alatti részen csavarokat eltávolítunk. Csak ekkor esik ki alul a szerkezet, ekkor lehet hozzáférni. Megállapították azt is, hogy lehet hogy hamis a deréktájon léfó kis plomba, de az egyik elszólta magát, hogy lehet akkor nem ilyet használtak, ezért további vizsgálódást rendelnek el és megkérdezik a GEPÁT erről is. A sárga plombáról kijelenetették, hogy eredeti, de a vizsgálat végén azt mondták, hogy eredetinek látszik, de már ezt is lehet hamisítani nagyon jól. A végén bodobozolták és útnak engedtek. Természetesen mindent dokumentáltunk és fotóztunk is. A lényeg, hogy a műanyag laphoz semmi köze nem volt a dolognak, ez csak ürügy volt. Észrevettük, hogy az óra 2003-ban lejárt, de csak 2005ben hitelesítették újra. Addig hol volt? Ráadásul utánajártunk, hogy a GEPA az órát nem köteles belülről szemrevételezni. A vizsgálaton a mérési értékek jók voltak. AKKOR most mi lehet? Mindenestere fel vagyunk készülve, várjuk a postát. Válaszaitokat várjuk.

2013. júl. 27. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!