Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendelek online valamit...

Ha rendelek online valamit utánvéttel futárral, amikor itt a futár köteles vagyok átvenni vagy visszamondhatom az utolsó pillanatig?

Figyelt kérdés
most néztem, és nagyon szemetek azok, akiktől most rendeltem
2013. jún. 20. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáld lemondani. Legrosszabb esetben átveszed, és visszaküldöd 8 napon belül.
2013. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ha nem tört szarrá szállítás közben vagy ha nem tök mást hoztak, mint amit rendeltél, akkor át kell venned (szerintem).
2013. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

akillesz: na én ilyet nem csinálok, nem veszek át semmit.


az sem biztos, hogy kihozzák, mert vateráról rendeltem valami cég hirdet ott igen jó értékeléssel, de emailra nem hajlandóak reagálni, és jó sok időt írtak, mire kihozzák, én ennyit nem várok ha nem tudom, hogy mikor és hogy hoznák!

inkább megrendelem máshonnan drágábban, minthogy sokat kelljen várni. de ha megrendelem máshonnan és mégis hoznák a vaterások nem veszem át. ennyi. és ekkor mi van?

2013. jún. 20. 17:00
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

köszi, de találgatásokkal nem megyek semmire


és engem nem lehet semmire sem kötelezni

2013. jún. 20. 17:01
 5/12 A kérdező kommentje:

#2

köszi, de találgatásokkal nem megyek semmire


és engem nem lehet semmire sem kötelezni

csak nem tér ki rá a felhasználási nyilatkozat erre

2013. jún. 20. 17:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarnák, jogi útra terelhetnék a veszteségük miatt (utánvétel költsége, oda-vissza posta)miután megvásároltad a vaterán, ezért köt téged is a szerződés, de a pár ezer ft miatt nem valószínű, hogy ilyent tesznek. Ami gázabb, hogy kapsz egy negatív értékelést és egy "megbízhatatlan vásárló" bejegyzést tőlük, ami miatt mindenki más a jövőben meg fogja gondolni a veled való üzletkötést.
2013. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

akkor nem találgatok:


3/5. A Felhasználónak a Vatera által működtetett online piactéren tett ajánlatai szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek.


3/15. A tranzakció lezárását követően az eladó és a vevő között szerződés jön létre. A szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket/szolgáltatást a kialakult leütési áron a vevőnek értékesíteni, a vevő pedig, az eladó szerződésszerű teljesítése esetén köteles a terméket/szolgáltatást ezen a leütési áron megvenni és átvenni/igénybe venni.


Mert a Vatera azért kicsit más, mintha egy sima online shopból rendeltél volna. Én az utóbbira gondoltam a kérdésed alapján.

2013. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

negatív értékelés nem érdekel különben sem vagyok regisztrálva se hirdetve


egy sima online putrishop hirdet a vaterán, de visszajelezni nem hajlandóak az emailre, se telefonra

2013. jún. 20. 17:22
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg igen, köteles vagy.


Ha nem veszed át akkor rád terhelhetik a postázás oda(vissza) költségét. Ha előre fizetted a terméket akkor jogosan nem fizetik neked vissza ezt a költséget. Ha utánvéttel kéred akkor pedig jogi útra terelhetik (ez azért 1-2e forintért kétséges)

2013. jún. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget


holnap felhívom a céget, ami igazából magánszám és ha megint elérhetetlen lesz a telefon, szerintem írok nekik emailt ha nem reagálnak akkor le van mondva a rendelés, máshonnan rendelek akkor és nekem ne küldjenek semmit. így az én lelkiismeretem tiszta.


ha valakinek van még valami hozzáfűznivalója, ne tartsa vissza!

2013. jún. 20. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!