Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online rendeltem és a kiszállí...

Online rendeltem és a kiszállítás előtti napokban észrevettem, hogy a kiválasztott terméket azóta olcsóbban árulják. Jogosult vagyok vásárlóként a kedvezőbb áron kérni a szállítást? Vagy mondjam le a megrendelést és adjam le újra?

Figyelt kérdés
Mivel olyan termékről van szó, amit szakembernek kell üzembe helyezni, kicsit félek attól, hogy ha újból leadom a megrendelést a kedvezőbb áron, berágnak és vagy hanyagul szerelik be, vagy a beszerelés díját fogják "véletlenül" megemelni, hogy az árkülönbözetet ne kapjam meg. Több tízezres tételről van szó egyébként. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. jún. 24. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Írjál nekik, hogy látod, hogy azóta olcsóbb, kéred, hogy neked is az olcsóbb áron számlázzák, és kérsz egy visszaigazolást erről. Ennyi
2013. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Online vásárláskor tudtommal gond nélkül elállhatsz a vásárláskor még az átvételt követően is egy ideig. Szerintem jelezd nekik, hogy az olcsóbb áron kéred, és ha nem mennek bele (vagy valamiért nem lehetséges, pl. a számlát már kiküldték), akkor jöhet a szabályos út: visszadobod az árut és újra rendeled olcsóbban. Mindenképpen meg tudod kapni a kedvezőbb áron, kivéve ha visszadobják a második rendelésed pl. készlet hiány miatt, de szvsz ők is eladni akarnak, szóval szerintem ha van eszük belemennek.
2013. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, 8 nap elállási jogod van ha neten rendelted. Szóval a drágább árutól simán megszabadulhatsz. Az már más kérdés, hogy az olcsóbbat megkapod-e. De nem valószínű, hogy ezzel gond lenne.


Amúgy komolyabb áruházaknál, pl. amazon, működik olyan, hogy vásárolj nyugodtan, mert ha csökken valaminek az ára, akkor vásárlás után egy bizonyos ideig te is jogosult vagy a csökkentett árra, azaz visszaadják a különbözetet. Ezzel próbálnak ösztönözni, hogy minél előbb vásárolj ahelyett, hogy az akciókra várnál.

2013. jún. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!