Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Voltak nehézségeitek a munkahe...

Voltak nehézségeitek a munkahelyi beilleszkedésnél?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem tartanak szimpatikusnak a munkatársaim. Egy irodában kezdtem el dolgozni, a többiek már régóta összeszokott csapatot alkotnak. Én vagyok a legfiatalabb is. Próbálok közvetlenedni, figyelem a kommunikációjukat, de nem igazán értem hogy sokszor miről beszélnek, mert még kezdő vagyok, nem ismerem a szakma gyakorlati jellegét. Ha kérdezek, vagy segítséget kérek sokszor kedvetlenül jönnek oda hozzám, vagy válaszolnak, ami miatt a feladataimat sem tudom ellátni, mert egyedül még nem megy. Mit tehetnék, hogy elfogadjanak a jövőben? Nektek is voltak hasonló kellemetlenségeitek? Már-már antiszociálisnak érzem magam közöttük és magamban keresem a problémát.

2013. jún. 27. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi munkahelyemen nagyon nehezen indult a dolog. Akitől átvettem a feladatokat, kb. 2 hétig foglalkozott velem napi 1 órát, aztán magamra hagytak, hogy csináljam egyedül. Hibát hibára halmoztam, aztán ideges lettem, akkor már azért rontottam el azt is, amit egyébként már tényleg elmondtak. Mindenki totál hülyének tartott.

Most 1 éve vagyok itt, lassan elfelejtik a kezdeti bakikat. Barátaim nem nagyon vannak, mert mindenki csinálja a maga dolgát, elszeparált boxokban ülünk, nem nagyon beszélgetünk. De engem nem érdekel, mert van családom, vannak barátaim. Nem érdekel, ha a munkatársaimmal nem vagyunk puszipajtások. A szeretetigényemet nem ott elégítem ki.

Majd belejössz te is, ne aggódj. Ha meg nem vagytok haverok, nem baj, de akkor arra vigyázz, hogy a magánéletedről ne nagyon mesélj senkinek, mert nem jó, ha azon csámcsognak a hátad mögött.

2013. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos az én esetemben csapatmunka jellegű a dolog, szóval többen viszünk egy projektet, így sajnos muszáj lenne az együttműködés. Ma is egy rémálom volt, a munkaidő felénél már besokaltam, elkezdett fájni a fejem, szédültem és alig láttam az idegtől és attól a fajta unalomtól, ami azért van, mert csak ülök egész nap a gép előtt céltalanul, feladatok nélkül (nem nagyon bíznak rám semmit, nehogy kérdezgessek, segítségért fohászkodjak). Próbálok kommunikálni, de nem megy, még poénkodni sem tudok, mert olyan elnyomottnak és kicsinek érzem magam köztük. :( Nem tudom mitévő legyek.
2013. jún. 28. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje vagy ott?

Ismerős a téma, nekem sem mondtak el semmit, a magam kárán kellett megtanulni.

2013. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb. egy hónapja vagyok a munkában.
2013. jún. 30. 09:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!