Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kollégium igénylés és Diákhitel?

Kollégium igénylés és Diákhitel?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egyetemre és nem tudom hogy működnek,ha felvettek küldenek egy papirt hogy melyik utcán vannak a kollégiumok és hogy mennyibe kerül vagy mégis hogy?Diákhitelt mennyit lehet felvenni maximum?Előre köszönöm.És mi az a Diákhitel 1 és 2?Légyszives magyarázzátok el,sokat segitenétek.

2013. júl. 3. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

dehogy küldenek, Neked kell intézni

mint ahogy olyan sem fogsz találni, aki leírja a DH 1-2-t több oldalon keresztül

ha egyetemista leszel, akkor sem fogja senki felolvasni a tankönyvet helyetted

tehát keress magadnak koleszt és nézd meg a diakhitel.hu honlapot

állj a magad lábára

2013. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk miután kiderült, hogy hova vettek fel (ugye július 24), kaptunk az egyetemtől egy nagy levélcsomagot, abban benne voltak az információk a beiratkozásról és a kollégiumokról is. Persze ezután a leírtak alapján neked kell intézni a dolgokat.


A diákhitel felvételéről nem tudok mondani sokat, de leírom melyik mit tud:

-diákhitel1: szabad felhasználású, arra használod fel, amire akarod. Azt hiszem havi 50.000 a maximum összeg, kamata 8% körüli. Az összeget kézhez kapod.

-diákhitel2: kötött felhasználású, csak tandíjat lehet fizetni belőle. Ezért is csak költségtérítéses hallgatók vehetik fel. Lényege, hogy ezt te nem kapod kézhez, hanem a Diákhitel Központ rögtön az egyetemed számlájára utalja a pénzt, így biztosítva, hogy tandíjra használod. Kamatozása fix 2%. Maximum összege a tandíj mértéke.

A diákhitelekről egyébként a www.diakhitel.hu oldalon kaphatsz bővebb felvilágosítást.

2013. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A diákhitel2 tudtommal nem csak hogy "tandíjra" használható, de valójában a kezedbe se kerül a pénz. Mintha olyat olvastam volna, hogy egyenesen az iskolának utalják.


Ha mégsem, és tévedek, akkor is lényegtelen, mert forintra pontosan csak iskolai képzésre költhető (tudtommal pl. kollégium se finanszírozható belőle, de lehet hogy itt is tévedek.)


Diákhitel2-öt már leírtam, ott nincs fix összeg, annyit vehetsz fel, amennyi kell az iskolához. Azaz ha igényled akkor 130.000 ft/félév esetében ennyit kapsz.


Diákhitel1-nél vannak opciók


[link]


Ott van a legördülő listában a választék. Azért csak óvatosan, mert ahhoz képest erre is 7%-os kamat megy, ha azóta még nem emelték.

2013. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!