Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdvözletem! Abban szeretnék...

Üdvözletem! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egyedi gyöngyékszer készítő vagyok. Van fő állásom, és mint magán személy szeretnék az APEH-nél adó számot kérni. Szerintetek milyen TEÁOR számok, és tevékenységi körök férnek ebbe bele?

Figyelt kérdés

Nem sorozat gyártás, egyedi, különleges, üveg gyöngyökből készült ékszer készítésről, gyöngyfűzésről van szó. és persze nem leszek ÁFA körös. Semmi nemesfémet nem használok hozzá. Csak bizsu kiegészítőkkel. Muszáj, mert számlát kell adnom akinek szánom.

Előre is köszönöm a segítséget!

Liana



#gyöngyfűzés #TEÁOR számok #egyedi gyöngyékszer készítés számlázása #magánszemély TEÁOR számok #magánszemélyként gyöngyfűzés TEÁOR számai.
2013. júl. 4. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
9003 - Alkotóművészet, szerintem ebbe belefér
2013. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Vagy bizsukészítés (3213), ha csak gyöngyékszer. De szerintem nem olyan kötött, hogy nem lehetne az említett alkotóművészet, elvégre egyedi (ez már iparművészet).
2013. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
57%

Kedves Kérdező!

Tudtommal adószám váltásánál nem kell TEÁOR számot megadni, csak egyéni vállalkozói tevékenység megadásánál. Számla ugyanúgy adható vele, de a vásárolt gyöngyökről, alapanyagokról számlát kell kérni, hogy lehessen a NAV felé igazolni egy esetleges ellenőrzésnél. Adót kell az eladott termékek után fizetni.

[link]

2014. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Szia Kérdező, én is készítek, nem tudod véletlenül, Budapesten hol van nagykereskedés, ahol alapanyagot lehet venni hozzá? Én kiskerben veszem.
2014. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!