Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért éri meg a mai kortárs...

Miért éri meg a mai kortárs fetőknek a képeiket szinte fillérekért eladniuk a vaterán?

Figyelt kérdés
Mióta láttam,hogy mennyiért kelnek el kvalitásos,igen szép festmények jó nevű kortárs festőktől,elment a kedvem az egésztől.(mivel én is festek)Nem mintha előtte megérte volna,és a pénz miatt csináltam volna,de az már nevetséges,hogy egy pl 40x50-es olajfestmény 3-4ezerért keljen el!Miért adják oda a képeiket ennyiért a művészek,és miért alázzák így meg magukat?Némelyik, meg úgy láttam ingyen se kel el!Ennyire nagy lenne a gazdasági válság,és ennyire nincs értéke ma magyarországon a kortárs képzőművészetnek?
2009. okt. 16. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudod a kortárs képzőművészet talán 10 festőből áll.

És rajtuk kívül vannak akik átlagos, technikailag jól/rosszul megoldott képeket festenek, melyeknek művészi értékük nincs. (láthatjuk az áruházakban, tucattájképek, tucatcsendéletek, tucataktok)

Akinek az alkotásai művészileg is értékesek azok galériákban kaphatóak. és nem 3-4 ezer forintért.

2009. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,az egész "gicsfestménygyártókisiparos" szakma nevében.De 3-4 ezerért egy üres vásznat sem kapsz.Na jó mindegy, biztos nagy szakértő lehetsz!Te már csak tudod,hogy összesen 10 kortárs festő van az országban!:D
2009. okt. 16. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy 10 olyan van akinek az alkotásai művészetnek nevezhető.

Gondolj már vissza, csak az elmúlt évszázadra, hány olyan festő volt, akinek kiállításra méltónak találtatnak az alkotásai ma is?

Sokan elvégzik az egyetemet (sokan még azt sem) sokan festenek. lehet, hogy technikailag tökéletesek, mert megtanulták. De egy festmény nem attól jó, hogy technikailag tökéletesen van kivitelezve. Hanem attól, hogy van benne valami plusz.

(Egyébként a fél családom művészettörténész, tehát azért valami fogalmam van róla.)

2009. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Nem, azt írtam, hogy 10 olyan van akinek az alkotása művészetnek nevezhető.
2009. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vincent van Gogh életében egyetlen képét tudta eladni.

Valószínűleg azért sem kapott túl sokat.

2009. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legtöbb kép ott semmit nem érő üres giccs, ami a vaterán megy. Laikus szemnek, aki eleve szokva van a giccsekhez és szereti is azt, ez fel se tűnik.
2010. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!