Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki ért a...

Van itt valaki, aki ért a diákhitelhez? Kérdés lent!

Figyelt kérdés

Diákhitel honlapon a "Ki veheti fel?" részhez ennyi van írva:


Diákhitel felvételére jogosult mindenki, aki:


· 35. életévét még nem töltötte be*,


· magyar állampolgár,


· menekültként elismert,


· letelepedési vagy bevándorlási engedéllyel rendelkezik,


· a Rendeletben meghatározott jogcímen** Magyarországon szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkezik.


A hallgatói hitelt felveheti, ha:


· felsőoktatási intézményben érvényes hallgatói, tanulói jogviszonnyal rendelkezik,


· lakóhelyét a személyi adat- és lakcímnyilvántartásba bejelentette,


· az adott képzési időszakra bejelentkezett és


· nem rendelkezik érvényes szabad felhasználású Diákhitel szerződéssel.


Nem jogosult Diákhitel felvételére, akinek korábban kötött Kölcsönszerződése megszűnt és tartozását nem fizette meg. Két Diákhitel-szerződése senkinek sem lehet, mindenki kizárólag egy Kölcsönszerződéssel rendelkezhet.


* Abban a szemeszterben folyósítható utoljára a Diákhitel, amelyikben a jogosult betölti a 35. életévet.


** A Rendeletben meghatározott jogcímek:.....



KÉRDÉS: én minden pontnak megfelelek, ami fent le van írva, de NAV tartozásom (nem egyből kezdem az egyetemet, nem tudtam, hogy TB-t kell fizetni, + kamat + 3 havi vállalkozói járulék, mert kiváltatták velem munkahelyemen..éshát most írogatom a kérelmeket, meg mindent, de attól még van tartozásom az állam felé). Így is jogosult vagyok rá? Vagy ezért már el fognak utasítani?:(


2013. júl. 9. 15:27
 1/2 A kérdező kommentje:
na, közben felhívtam őket inkább, nem gondoltam, hogy ügyflészolis is segít, ha más esetleg ilyen cipőben lenne: nem érdekli őket a nav tartozás.
2013. júl. 9. 15:55
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez sokban más mint a hagyományos hitelek. Bárki felveheti, nincs hitelbírálat. Vagyis annyi csak, amiket írtál, hogy 35 alatt legyen meg ne legyen még másik diákhitele és persze felsőoktatásban tanuljon.
2013. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!