Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 75. 000 nettó bér havonta...

75. 000 nettó bér havonta elég egy 35+rezsis lakás fenntartására + normális életre diákként? (Egyetemi diák vagyok) + jövedelem még esetleg havi 10. 000 ösztöndíj

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyedül nem. Szerezz legalább 2 lakótársat, akkor is nagyon szűkösen, de már elég lehet.
2013. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na lássuk. 35 nm... távfűtéses? Nem mindegy...


Kb. 30-40 ezer között lesz a rezsije (közös költség, víz, villany, gáz) Itt is nagy szórások vannak, van olyan kis lakás, aminek 13 ezer a közös ktg-e (pld. anyámé) és még pluszban van vízóra.. de van olyan is, ahol 12 ezer közös ktg-be már a víz is benne van.


Szóval: Ha kis rezsijű lakást fogsz ki, akkor nagyon szerényen... nagyon szerényen - ki lehet jönni.

2013. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem elég. 35.000 a lakbér, akkor még legalább 20 a rezsi, ha távfűtés van, akkor 40-45 is lehet csak a rezsi. Kajára is minimum kell 20-30.000 Ft. Közlekedni is kell, meg hát egyetemistaként kell némi szórakozás is. Lakótársakkal viszont már kijössz ennyiből.
2013. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Dafuq 35 ezer csak a lakbér? Minden tisztelettel, de adj lejjebb az igényeidből és keress egy olcsóbb lakást, vagy keress lakótársakat. Mi 3-an élünk egy 3 szobás nagyon jó lakásban Budapesten és 20-at fizetünk fejenként lakbérre.


"Normális" életre nem, de arra igen, hogy csak a tanulásra koncentrálj (és olyan ingyenes dolgokra, mint emberi kapcsolatok, ingyen programok), meglegyen mindened amire szükséged van (étel-ital, tanszerek, akár ruha is). Hopp, akkor mégis elég normális életre.


Bocs ha arrogáns voltam.

2013. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ja, hogy 35 + rezsi... én úgy olvastam, hogy 35 rezsis...


Na hát úgy biztos nem lehet kijönni :(

2013. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lakbér, rezsi, bkv bérlet (ha budapesti vagy) kb. 70000. Maradna neked 15000, az napi 500 forint, ami nagyon kevés. Ha ki van számolva, hogy ehetsz napi 2 szelet tesco-s párizsis kenyeret margarin nélkül és ebédre mindennap krumplis tésztát eszel akkor talán, de az már inkább vegetálás, és ha kicsit több a rezsi egyik hónapban, már bajban vagy.
2013. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt mondta a főbérlő télen is max 20.000 a rezsi a konvektoros fűtés miatt.

Most egy hónap alatt a villanyszámlám 2000 FT lett. A gázszámláról még nem kaptam csekket.

2013. júl. 10. 12:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Hol van ez? Budapesten? Akkor egészen biztos hogy nem. 55 ezer forintod már el is ment és még nem ettél, nem ittál, nem közlekedtél, nem vettél jegyzeteket, nem fénymásoltál, nem nyomtattál, nem betegedtél meg, egyszóval bármi lehet.


Ha azt nézem, hogy veszel egy havi bérletet 4 ezerért, akkor már csak 16 ezred van és még tényleg nem csináltál semmit. Ha minden hétvégén hazautazol és messze laksz, akkor a kaján tudsz spórolni, de az útiköltség sok. Nagyon necces, én igyekeznék ennél olcsóbbat találni és biztosra menni!

2013. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szegeden van.Az a baj, hogy 3 évig itt kell lennem, mert úgy lett a szerződés írva :( Anyuék valamennyivel be tudnak segíteni ha muszáj, de nem sokkal.
2013. júl. 10. 23:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Szegeden találtál volna magadnak olcsóbban is lakást, sajnálom. Bár ott legalább tömegközlekedést nem kell fizetni, ha egyetemista vagy.
2013. júl. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!