Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszamenőleg megkapom az...

Visszamenőleg megkapom az árvaságit?

Figyelt kérdés

Most végeztem az érettségivel, és a suliban a tanulói jogviszonyom megszűnt, ezért az árvaságimat meg is vonták.

Új iskolai igazolást viszont csak szeptemberben tudok majd vinni.

Így meg is kapnám visszamenőleg a pénzt.

De miután mindkét szülőm meghalt és csakis az árvaellátásból tartom fent magam, miután azt megvonták munkát kellett keresnem.

Kaptam is, hétfőn kezdek (de ez nem diákmunka hanem rendes!)


Tehát a kérdés, hogy ha van bejelentet munkaviszonyom, július, augusztusra, akkor azokra a hónapokra is megkapom visszamenőleg a pénzt, vagy azt mondják majd, hogy nem mert volt munkám? (Bár nem tudom akkor miből éltem volna meg?! Szóval ajánlom hogy megadják :D)



2013. júl. 16. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkapod visszamenőleg.
2013. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor is ha volt rendes bejelentett munkaviszonyom?

Mármint örülök neki, csak már nem merem elhinni, mert az elmúlt 2 hétben az állam és a nyugdíjfolyósító igazgatóság számtalanszor pofára ejtett...

2013. júl. 16. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A munka nem befolyásolja az árvaellátást. Ha szeptembertől NAPPALI tagozaton fogsz tanulni, akkor megkapod visszamenőlegesen is.


Mit értesz pofára ejtés alatt?


Egyébként logikus, hogy megszüntetik, mert honnan tudnák, hogy tovább fogsz tanulni. Amúgy én is megkaptam visszamenőlegesen (bár én nem dolgoztam).

2013. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát először is azt értem, hogy azt hittem, hogy augusztusban szüntetik meg az árvaságit ehelyett júliusban már nem kaptam.

Aztán meg, hogy szándékosan nem jelentkeztem fősuli/egyetemre, mert OKJ-s képzésre akartam menni. Na most a beiratkozásomkor mondták, hogy a nappali képzés korhatárát levitték 20 évre (23 volt eddig).

Aztán ma egy csomót ültem az orvosnál (háziorvos) mire kiderült, hogy ő nem adhat tüdőszűrő beutalót munkaalkalmasságira, csak az üzemorvos. Oké ezt benéztem.


A vicces az hogy nekem 5 éves volt a szakmám (13.-os voltam mikor végeztem) az első 2 évben csak az általános iskolát ismételgettük, szó szerinte semmit szinte nem csináltunk és utána a maradék 3 évben tanultuk meg a szakmát mint régen is mindenki.

A röhej ebben csak annyi, hogy most pont azzal a 2 évvel haladom meg a korhatárt, amit akkor ellopott az állam tőlem. (persze miután végeztem rögtön levitték 4 évre a szakot és utána 2 évvel azaz akik most szeptemberbe mennek azoknak csak 3 év mint régen vagy akár szüleinknek... na mind1)

Szóval sürgősen kellett meló mert nincs akire támaszkodhassak.

Amúgy meg írtam egy fellebbezést (adtak rá 15 napot és én ki is használtam a lehetőséget) írtam, hogy tovább tanulok, de ha mégsem vennének fel akkor vállalom a nyári időszakra kifizetett árvaellátás visszafizetését a nyugdíjfolyósító részére. Szóval innen tudhatták, hogy továbbtanulok. persze mondtam nekik, hogy nekem nincs miből megélnem addig, mert mindkét szülőm elhunyt, de akár éhen is dögölhetnék felőlük (bocsi a durva beszédért de amúgy kikészítettek már)...


Szóval nagyjából ez az oka annak hogy ki vagyok bukva. Ja meg még annyi, hogy miután nem jelentkeztem fűsuli/egyetemre... remélem a pótfelvételi alkalmával azért nem a legvacakabb sulik maradnak, meg hogy maradjon nappali tagozatos államilag támogatott hely (bár erre nem tudom mekkora az esély)...

Szóval ez a helyzet most...

Vélemény?

2013. júl. 16. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a pótfelvételin kizárólag költségtérítéses helyre vehetnek fel :(

Azt a nyufig sem tudhatja, hogy téged felvesznek-e, csupán a szándék nem mond semmit. Ettől függetlenül igazad van, dehát sajnos így működik, elég hülye a rendszer.


Egy ötlet: keresel valami olcsó helyet a pótfelvételin, oda felvesznek, beiratkozol. Hallgatói jogviszony pipa, tehát kapod az árvaellátást. És dolgozol. Nyilván az egyetemre (fősulira) nem jársz be, és fizeted a tandíjat, de kiszámolva a tandíj jóval kevesebb lesz, mint az árvaellátás. (esetleg, ha szükséges, felveszed a diákhitel2-t, és később fizeted a tandíjat) Ha jól tudom, eleve 1év után rúgnak csak ki. Tehát 1 évig dolgozol, aztán mész egyetemre (vagy dolgozol tovább)

2013. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
OKJ-re semmiképpen sem juthatsz be? Fizetősre sem? mert végül is az is jó lenne
2013. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fizetősre nem akartam menni, mert az árvaságim azért nem egy túl nagy összeg.

Amúgy igen az ötlet jó, és köszi remélem vannak valóban olcsó helyek :) (ha már ingyeneset nem is találok)

2013. júl. 16. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!