Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsde? Hogy tudom amerikai...

Tőzsde? Hogy tudom amerikai cég részvényét megvásárolni?

Figyelt kérdés
engem ez érdekelne: NYSEARCA:GDXJ

2013. júl. 16. 22:53
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Elmész a legközelebbi K&H vagy Erste Bankba.


Nyitsz ott egy KBC értékpapírszámlát, vagy Erste értékpapírszámlát.


Értsd meg, hogy a részvények vásárlásához kell egy számla. Úgy, ahogy bankszámlád is van a készpénzednek, úgy kell értékpapírszámla, amikre a részvényeidet veszed.


Vannak brókercégek, akiknél az értékpapírszámlát lehet nyitni, ahogy vannak bankok, akiknél meg a bankszámlát.


Ha nyitottál a bankban értékpapírszámlát (vannak olyan brókercégek, amiknek van kereskedelmi banki kötődése, mint pl. a KBC-nek a K&H, vagy az Erstének az Erste; de vannak olyanok is, amiknek nincs banki megfelelője, de náluk majdnem mindig profibbak kereskednek, illetve a számlanyitás sem mindig megoldott), akkor 1-2 nap és aktiválják a netes felületedet. Ezután csak belépsz a jelszóval és a felhasználónévvel, valamint a bankszámládról utalsz pénzt az értékpapírszámládra. Ott átváltod a forintot dollárra, megkeresed a részvényt és megnézed, hogy a meglévő pénzedből mennyi részvényét tudod megvenni. Aztán megveszed.


Tömören ennyi.

2013. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!