Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogilag ellenkezik - e bármily...

Jogilag ellenkezik - e bármilyen szabályzattal, hogy közvetlen beosztott és főnök rokonok, házastársak, élettársak legyenek? (régen tudom, hogy volt erre szabályzat)

Figyelt kérdés

A munkahelyemen a részlegvezető a saját céljai érdekében úgy kezdte el pakolgatni az embereket, hogy a gyereke, és annak haverja az ő kezei alá kerüljenek. Ezáltal a munkahelyi konfliktusok elkezdődtek, a kivételezés megvan, a beosztást gyakorlatilag ők maguk kedvük szerint kérik, mindenki hozzájuk igazodik, s a többi dolgozó, akik eddig stabilak voltak, elkezdtek a távozáson dolgozni ! Ez egy cégnek nem előnyös. !

Mit lehetne tenni, hogy leváltsák az osztályvezetőt ? Nem a munkahelye, hanem a családi szempontok vezérlik a döntéseiben !!!



2013. júl. 17. 12:14
 1/5 The Other ***** válasza:
79%

Jogilag szerintem nincs erre külön szabály (gondolj bele, hogy például a kisebb családi vállalkozásokban szinte mindenki mindenkinek a rokona).

Viszont ha ez a cégnek előnytelen, akkor aggodalmad a vezetőség vagy tulajdonosok elé tárhatod, de konkrét példákkal (akár számszerűsítve, termelés csökkenés mióta rokonok vannak, hosszabb ideje ott dolgozók felmondásának száma az eset óta stb) alátámasztva.

2013. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Törvény erre nincs.


Nagyobb cégeknél azért szokott lenni erre belső szabályzat. Pl. nálunk pl. szigorúan tilos a kollégák közötti romantikus vagy szexuális kapcsolat a munkahelyen.


Ilyen esetben szerintem is a tulajdonosok vagy a vezetőség elé kéne tárni az ügyet.

2013. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

teljesen konkrétan országos kereskedelmi áruházláncnál dolgozok. Angol eredetű, nem véletlenül nem írok nevet.

A gond odáig terjed, hogy áruház igazgatóig érdektelen a dolog, s hiába van saját """becsületvonalunk"" szerintem nem történne változás ha leállnak bratyizni egymással....

Útálom, hogy ez a valakinek a valakije üzemmód mindenhol ottvan, és emiatt az érdekek mindig előtérben vannak....

2013. júl. 18. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebből nehéz kitalálni, hogy a Tesco a célpont :P
2013. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

én nem mondtam ki ez a lényeg :DDDD

mindenki más arra asszociál , amire szeretne :D

ettől függetlenül a multimnál elég gáz ez a ""családias"" hangulat, és szerintem ez az erkölcsi szabályzat szerint nem helyes....

megosztja a dolgozókat, és vitát, ellentétet is szül és ez nem a legjobb a közérzet miatt....

2013. júl. 18. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!