Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez vajon átverés? Nevemmel és...

Ez vajon átverés? Nevemmel és bankszámlaszámommal vissza tudnak élni?

Figyelt kérdés
A fényképezőgépemet szeretném eladni, feltöltöttem néhány ilyen oldalra és most kaptam egy levelet egy angol fazontól, hogy ő szeretné megvenni, de nem magának, hanem egy barátja fiának, aki afrikában tanul, de ő meg is nézte, 25ezer forint volna a csomag szállítása. Úgyhogy ő ennyit rádobna az árra és máris sürgősen utalná, úgyhogy adjam meg a nevem, bankom nevét, bankszámlaszámom, mobilszámom és az országom, hogy utalhassa a pénzt. Most az a kérdésem, hogy ezekkel az infókkal vissza tudnak élni?? Mert filózok már pár perce rajta, de semmi nem jut eszembe mihez tudna kezdeni egy névvel és bankszámlaszámmal... :) Szerintetek? Lehet hogy nem kamu?

2013. júl. 17. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
2013. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Jajj istenem, Még mindig van, aki nem ismeri a nigériai csalás nevű jelenséget.

Az adataidat megadhatnád, mert egy számlaszámmal nem lehet visszaélni, DE a csalónak nem áll szándékában neked utalni. A menetrend az lesz, hogy majd kapsz egy kamu e-mailt egy bank nevében, akik azt állítják, hogy a pénzed már náluk van, de ahhoz, hogy megkapd, közölnöd kell velük a postán feladott csomag tracking numberjét. Ha nagy naivan ezt beszopod, akkor feladod a csomagot és a pénz reményében megadod a tracking numbert, aztán a csaló már tisztában lesz vele, hogy te elküldted az árut, és itt megszakad a kapcsolatod vele. AZ állítólagos bank sosem fog neked küldeni semmit.

Ha rákeresnél erre, rengeteg sztorit találnál. Annyira alap lehúzás ez, hogy már mindenki ismeri, téged kivéve...

2013. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Olvass bele pár leírásba a linken. Visszaélni nem tudnak vele, viszont pénzt sose fogsz kapni, csak fenyegetést.
2013. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Pont ma volt egy hasonló kérdés.

Ez a tipikus Nigériai csalás!!!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

Itt már leírtam(tuk), úgyhogy nem írnám le még egyszer, de ha a linken elolvasod a válaszokat, rájössz mindenre.

2013. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jólvanna, azért nem kell leharapni a fejem. :) Elég szkeptikus vagyok, meg azért dörzsöltebb annál hogy kamu emaileknek bedőljek, ezért is nem tudtam elképzelni hogy ebben hol lehet a csalás. Ki az a barom aki úgy ad fel postára bármit, hogy még nem látta a pénzt??
2013. júl. 17. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Vannak sajnos, nem is kevesen...
2013. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

"Ki az a barom aki úgy ad fel postára bármit, hogy még nem látta a pénzt??"


Pl. aki utánvételes csomagot küld. Bár külföldre nem küldenék ilyet az biztos.

2013. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!