Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a lehetőség adott lenne,...

Ha a lehetőség adott lenne, mennyi megtakarítást raknál félre/fő?

Figyelt kérdés
ami anyagi biztonságot jelent számodra, pl. esetlegesen munkanélkülivé váláskor
2009. okt. 20. 14:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
szóval kíváncsi vagyok, mi az ideális összeg. Mert ha már tudom, megpróbálom azt becélozni a jövőben
2009. okt. 20. 14:39
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha 0.5-1 évnyi kereseted (amit hazaviszel tényleg) van megtakarításokban, az talán áthidalhat egy átmeneti munkanélküli időszakot. Ha több, akkor persze jobb. A gond akkor szokott lenni, ha egészségromlással is jár az eset. Gondolj pl. egy járműbalesetre, ahol sok utólagos ápolási költség lehet, és akár maradandó károsodásod is lehet. Ezeket a TB már nem fogja fizetni és a biztosításod sem mindig. A munkádat is elveszíted, meg az életkörülményeid is alaposan megváltoznak negatív irányba. Na ehhez már nem tudom, mennyi megtakarítás kell. Kiszámíthatatlan.


Olyan, hogy "abszolút biztonság" nincs. Alkalmazkodás van a megváltozott helyzetekhez...

2009. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ez biztos így van, ahogy írtad. betegségre még gondolni sem merek, tényleg felbecsülhetetlen. :( pedig sokan kerülnek ilyen helyzetbe
2009. okt. 20. 15:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Amíg egy normális kórházban egy törött láb helyrerakása másfél millió, vagy ha kiderül hogy valamiylen érzékenységed van és a kalmopirint nem lehet neked beadni csak a japán csodagyógyszert amit természetesen a tb nem támogat!


Addig tökmindegy hogy mennyit is próbálsz megtakarítani, sosem lesz elég semmire..


Havi 300 ezer forintos nettó keresetböl egy év alatt megtakaríthatsz kb 1-2 millót, ha úgy élsz mint egy nomád, nem jársz nyaralni meg nem veszel ruhákat se magadnak meg semmit, mire elég az is?!?


És egy ilyen fizetésért ebben a puruttya kárpát medencében nagyon a toppon kell ám lenni.


Megtakarítások...


Nem tom egyesek hogy csinálják...

2009. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hát úgy, ahogy írtad. nem veszek ruhát, míg az áhított összeg nincs meg. Mert addig nem nyugszom meg. Pályakezdő vagyok, most van először lehetőségem saját megtakarításra. Ha túl leszek ezen a pár nehéz hónapon, onnatól eresztem csak el magam jobban
2009. okt. 21. 09:08
 6/15 A kérdező kommentje:

20:30-nak


de akkor mennyire gondoltál? 1-2 mill., amit írtál, hogy a 300-ből lehetne félre rakni?

2009. okt. 21. 09:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam tanácsolni, hogy több célt kell kijelölni, és az életkor előrehaladtával ezeknek az arányán változtatni.

1. nagyon rövid táv végszükségre: Munkanélküliség, betegség esetére, melyből 6-12 hónapra elvegetálsz. Ez kb. 0,8-1,5 milla - Diszkont kincstárjegy rövid futamidővel

2. Váratlan dolgok fedezésére: pl. elromlott hűtő lecserélése, nászajándék stb. Kb 100-150 eFt - Diszkont kincstárjegy

3. Rövid táv: valamiből nagy dolgokat is venni kell, meg nyaralni is -NEM HITELBŐL! - ezért ilyenekre egy havi 10-20 ezret rendszeresen. - Lekötött betét, diszkont kincstárjegy

4. Középtáv: lakásvásárlás, lakás felújítás stb: cél messzeségétől függően 10-30 eFt/hó - Lakáskassza, államkötvény, kis kockázatú befektetési alap

5. hosszútáv: családosoknak gyermek taníttatására, vagyon gyararpításra stb. 10-30 eFt/ gyerek de erősen függ a futamidőtől. - Életbiztosítás

6. Nyugdíj: minél fiatalabb vagy annál kevesebb, pl. 30 év alatt havi 15 elég, de menedzselni kell a befektetést. Nyesz számla


A legfontosabb, hogy a félrerakott pénzzel foglalkozni kell! Illetve az, hogy a felhalmozott tőkét csak a célnak megfelelően szabad felhasználni. Agybajt kapok, mikor az ügyfelek kiveszik az önkéntes-nyugdíj megtakarításaikat...

2009. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

igen, köszönöm részletes válaszod. Én is hasonló összegekre gondoltam. Most egyelőre az 1. pont a cél. :)

jelenleg mindenki a munka nélkül maradástól fél, úgyhogy ezért

2009. okt. 22. 12:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Sok függ azon is, mennyi a kereseted. Mi nyaralásra, 100ezer forint körüli kiadásokra (lerobbant hűtő stb.) nem szoktunk gyűjteni, mert azt ki tudjuk fizetni egy-két havi fizetésből is, legrosszabb esetben abban a hónapban kissé meghúzzuk magunkat. Bankban van takarékszámlán másfél millió forint olyan esetekre, ha a házban nagyobb dolgot kellene felújítani, vagy valamelyikünk elveszítené a munkáját. Nem vagyok a pénz lekötésének a híve, hiszen a vésztartaléknak pont az a lényege, hogy bármikor kamatvesztés nélkül hozzájuthass. A dolgok nem feltétlenül akkor romlanak el, amikor lejár a futamidő.
2009. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mit jelent nálatok a mi? ketten vagytok, gyerek nincs?
2009. okt. 22. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!