Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Boltunkba vettünk egy Apexis...

Boltunkba vettünk egy Apexis IP kamerát. Hogyan érhetem el, hogy itthon is rénézhessek?

Figyelt kérdés

Körbenéztem már egy pár leírást. WLANról működik már, routeren osztottam ki neki portot, kamerának statikus IP címe van és ugyanaz a port, amit a routeren is megadtam. Dyndns-re regisztráltam, ott megadtam a kamera statikus IP címét meg a portját, DE csak akkor enged a hosttal felcsatlakozni, ha egy hálózatban vagyok a kamerával. Mi ilyenkor a teendő?

Inviteles ZTE router van a boltban


2013. júl. 17. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

őőő esetleg próbáld meg a számítástechnika vagy efféle rovatban, mert ez itt az üzlet és pénzügyek, szoval rossz helyen tetted fel a kérdést


Hálózatod nem tudod kintről elérni ezek szerint. Routeren át kell engedned a bejövő kapcsolatot. Erre megadhatsz egy fix portszámot, hogy mit engedsz át és azt hova továbbítsa (nyilván az adott eszköz felé).

Nekem is van IP kamerám, kis próbálgatással és leírás olvasgatással sikerült az ilyesmit megoldani. Én mondjuk nem szórakoztam dyndns-sel, mert kamera úgyis elküldte emailben az aktuális IP címét, úgyhogy tudtam mit kell bepötyögni ha látni akarom a képét.

2013. júl. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és mien fajta kamera?
2013. júl. 18. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Easyn. De neked most nem a kameráddal van baj. Teljesen mindegy milyen a kamera, ha nem engedi át a bejövő kapcsolatot a router.


Mert ha jol értem akkor saját, helyi hálózaton belül nincs gond, csak akkor ha internetről szeretnéd elérni. Ehhez a routeren kell keresni olyan beállítást ahol a bejövő kapcsolatot lehet továbbítani. (Port Forwarding néven lesz valószínű) Egy adott portra érkező kapcsolatot továbbít ilyenkor egy adott helyi fix ip címre, azaz a kamera helyi hálózatos ip címére, aztán a jelszavas hitelesítést már a kamera szoftvere végzi persze.

2013. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na és azt se értem mi az, hogy a dyndnsnek megadtad a kamera statikus IP-jét? Milyen IP-jét? A helyi hálózatosat? Az tökre nem érdekli őket. Meg úgy igazából senkit nem érdekel mi a helyi hálózaton az IP kiosztásod. Lehet kb. akármi, úgy garázdálkodsz a helyi hálózatodon ahogy akarsz. A kapcsolatot a router jelenti. Neki, mármint a routernek van a fontos feladata, hogy egy adott portra érkező kérést továbbítson a kamera helyi hálózaton fix ip címe felé.
2013. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!