Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzváltónál miért nem váltják...

Pénzváltónál miért nem váltják be a külföldi pénzérmét nekem?

Figyelt kérdés
Van 10 db 5 frankosom de nemakarják beváltani.

2013. júl. 23. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Apróval, pénzérmével nem foglalkozik minden váltó.
2013. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pest-megyében vagy Budapesten találok ilyen helyet?
2013. júl. 23. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:

a Kálvin térnél a Ráday utca elején találsz ilyet


amúgy könnyen belátható, hogy a legtöbb pénzváltó miért nem vesz be fémpénzt

nem tudnának mit kezdeni vele, mert az emberek nem vásárolnak aprót.

emiatt csak gyűlne halmokban, és állna benne a pénz, nem pörögne.


az a néhány hely aki foglalkozik ezzel, időnként kijár külföldre beváltani

hogy ez meg is érje nekik, kevesebbet adnak neked a fémpénzért mint a papirpénzt.

2013. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsóba csak amiatt kötnék bele, hogy a legtöbb embernek nem kell az apró.


Miért nem? Most voltam Horvátországban nyaralni, de a helyi (ahol lakom) pénzváltónak csak 50-100 kunásai (2000-4000 ft) voltak. Megköszöntem volna pár aprót, mert jó párszor nem tudtak visszaadni nekem. Szóval a pénzváltók fejében lehet hogy úgy él, hogy nem kell az embereknek apró, de valójában szerintem igen.


Vagy ha akkora gondjuk van vele, akkor csak a nyári szezonban tartsanak aprót, amikor a legtöbben nyaralás miatt váltanak. Például év közben én is váltottam eurót, de tisztán spekulációs szándékkal, hogy keressek az árfolyamváltozáson. Na akkor tényleg nem kellett volna apró, meg az is mindegy, hogy egy 500-asban, vagy öt 100-asban adja a nő.

2013. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!