Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani hogy...

GreenLand kérdése:

Valaki megtudná mondani hogy működik az utánvétes csomag küldés?

Figyelt kérdés

Én arra lennék csak kíváncsi, hogy csomagot szeretnék küldeni futárszolgálattal Németországból, Magyarországra.

A lényeg, hogy úgy szeretném ,hogy után vétel ,szóval mikor átveszik a csomagom ,akkor fizetnek a futárnak ,de a pénz hogy jut el hozzám ?

Örülnék ,ha valaki fel tudna világosítani, hogy mi ennek a dolognak a menete.

Válaszokat előre is köszönöm.



2013. júl. 24. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nemzetközi utánvétel tudtommal nincsen. Neked sem lenne érdeked így küldeni, gondolj bele. Mi akadálya van egy IBANos utalásnak? Semmi.
2013. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez pontosan mit jelent ?

Tudnád részletezni, csak mert nem vagyok ebben a témában otthon.

Egyébként műszaki cikket adok el, és nem tudom megoldani a szállítást másképp.

2013. júl. 24. 23:54
 3/12 A kérdező kommentje:

Eu-n belül sem lehet ?

Csak azért ,mert cipőt már rendeltem magyarról ,és után vétel.

2013. júl. 24. 23:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Az oké hogy a szállítást futárszolgálattal oldod meg. De a fizetést banki átutalással kellene kérned. Meg persze Paypal is szóba jöhetne, de nyilván nincs olyanod. A banki átutalás elég egyszerű dolog, ha van számlád. A vevőnek nem is kell euró átváltással bajlódnia, mert azt automatikusan váltják. Tehát arra sem hivatkozhat, hogy neki nincs euró számlája. Neked annyi lenne a teendőd, hogy megadod neki a nemzetközi számlaszámodat. Ilyen mindenkinek van, aki ügyfél egy banknál. De ha ezt sem ismered, akkor nem tudok neked megoldást.
2013. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
egyébként ha beszélsz németül, amit remélek, akkor a www.hermes.de oldalon nézelődj.
2013. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, utalással lesz megoldva akkor.

Egyébként, azért szerettem volna után vétel, hogy nehogy azt higgye az illető, hogy nem küldöm neki, és át akarom verni!

Szóval csak a bizalmába szerettem volna férkőzni.

Úgy szerettem volna, ha elutalja az összeg felét,majd a másik felét utánvétel, hogy valami biztosítékom nekem is legyen.

De remélem belemegy az utalásba, végül is nekem így is jó.

2013. júl. 25. 00:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Nemzetközi vásárlásnál mindig az előre utalás az egyetlen lehetőség. A bizalomról az a felület gondoskodik, ahol az üzletet kötöd. Például eBay vagy más oldal, ahol neked mint eladónak vannak értékeléseid a vásárlóktól. A te esetedben nem tudom, hogyan találtatok egymásra a vevővel, de nem is lényeges.
2013. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és amikor azt mondom, hogy utalás, akkor nem feltétlenül banki átutalásra gondolok, hanem a manapság nagyon elterjedt Paypalt értem ez alatt. Ott nincs átfutási idő mint az átutalásnál, hanem egyből a másik fél számláján van a pénz, ezáltal gyorsabb az üzletmenet.
2013. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És ehhez mit kell tennem ?

Nekem nincs paypal-em, hogy tudnék csinálni, mi szükséges hozzá?

2013. júl. 25. 00:27
 10/12 A kérdező kommentje:
A vevőnek is kell, vagy csak nekem?
2013. júl. 25. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!