Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes csalás! Átvertek...

Internetes csalás! Átvertek apródon! Van itt olyan, akit xbox 360 kinect-tel vertek át, vagy lego készletekkel? Károsultak jelentkezzenek DZSEM0

Figyelt kérdés

Tudom a teleofnszámát az illetőnek, az apródon a felhasználóneve dzsem0 volt.

Email címe is ez: dzsem0@citromail.hu


Várnám a kommenteket, privát üzeneteket!

Ha titeket is átvertek, írjátok meg a nevét, hátha közös csalóval van dolgunk, ugy többet tehetünk!



2013. júl. 25. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mert több eszem van annál mint hogy látatlanba vegyek egy akárkitől nagy értékű elektronikai eszközt.
2013. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nincs
2013. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem mondjuk vaterán vertek át. Nem volt nagy összeg szerencsére, de azért rá ment 8 ezer forintom. Akkor egy PS2 konzolt vettem használtan chipelve volt. annyi baja volt össz vissz azért is volt ilyen olcsó hogy csak 1 kart lehetett rádugni mert a másiknak a portja belül elpattant és nem működött.

Arra még mondtam is hogy nem gáz mert van ismerős aki bontásból tud szerezni és kitudja cserélni. Igen ám de amikor kiküldte a konzolt tele volt karcolással a felülete, mondom jól van ez még ne vészes ha működik, de amikor bekapcsoltam és beraktam egy lemezt akár másoltat, akár eredetit nem olvasta be, és miért nem mert az olvasófejen a lencse nem volt meg a helyén. Plusz az olvasó fejen a mechanika az sem működött mert a rajtalévő motor ami mozgatja a fejet tönkrement. meg persze a port hiba is ott volt. Haveromnak oda adtam hogy tud-e kezdeni vele valamit, akkor nagy nehezen megcsinálta, egy egész zsír új olvasófejet rakott bele, plusz mechanikát egy teljes szettet, az 5 ezer forintomba került. Plusz a 2-es kontroller portja is meglett csinálva az is 100 forintomba került. Ha kért volna munkadíjat érte akkor már 10 esem elment volna rá, több mint a vásárolt ára, és ha használtan vettem volna akkor is 15-16 ezerért megkaptam volna és ha munkadíjba kellett volna fizetnem már egy 18 ezrembe fájt volna az egész. A haverom összerakta kipróbálta, és 10 perc után leállt a gép és nem kapcsolt vissza, igen a gond a processzor hűtőjével volt, az sem működött csak addig pörgött amikor bekapcsolta és belépett a játékba. Azt is kicseréltük, mondjuk ingyen adta mert volt feleslegbe, akkor működött de 20 perc után akkor is leállt, elküldte Budapestre a nagy szervizbe aminek az utazása oda vissza 4 ezer forint benzin pénz volt. Felhívtak onnan és mondták hogy az alaplap le lett főzve. Az állapota javíthatatlan volt, tesztelésért ugye 2 ezret kellett volna fizetnem plusz a benzin megint hogy elmenjek érte, akkor már majdnem 30 ezrembe került volna és nem is működik a konzol. Na akkor ugye mondták hogy ha a haverom megy fel mert meglett beszélve hogy visz nekik pár konzolt javíttatásra, így akkor leküldik vele és akkor csak ezer forintomba fog fájni mondom oké. Itt voltam akkor egy hibás konzollal és 30 ezret buktam az idióta eladó miatt, aki persze eltűnt, rendőrségen jelentettem mondták hogy már volt vele panasz de eltűnt mint az aranyóra, mert ugye én már 2 hónap után tettem feljelentést tehát megszívtam. Annyi pénzt visszatudtam szerezni hogy a kart meg a kábeleket eladtam, abból jött be 4 ezer forint, plusz a haverom kiszerelte belőle a használható alkatrészeket, ugye mechanika, olvasófej, processzor ventilátora, meg a trafót is kiszedte mert beépített trafós slim gépről volt szó. A kasznijával már nem lehetett mit kezdeni mert le volt már pusztulva sajnos. Végül annyi pénzem visszajött hogy az alkatrészek meg a benzinpénzem megtérült a sok marhasággal plusz a haverom sem kérte el a munkadíjat de még mindig egy 15 ezret buktam vele.

Így jártam ez tanuló pénz volt, mivel 10 ezernél kevesebbet fizettem a tagnak így csak szabálysértés mert a többit én mással fizettettem ki amiről ugye nem tehetett szegény haverom, meg ugye a mi marhaságunk volt, mert ha elküldtük volna rögtön a nagy szervizbe akkor még mindig csak 8 ezer forintos bukásom lett volna.

Ez egy tanuló pénz ne tudtam mit tenni.

Próbáltam felkeresni azokat akik hasonlóan jártak hogy őnekik mit sikerült intézniük ezzel kapcsolatban de ők sem jutottak semmire. Ők is 10 ezer forint alatt vásároltak tőle.

Szóval az ilyen embereket nem tudjátok megfogni és az eljárással meg feljelentésekkel csak az időtöket pocsékoljátok. Nem mondom azt hogy ne próbáljátok meg mert próbáljátok kívánom hogy sikerüljön legalább elkapni a tagot ha már a pénzetek buktátok, de ne legyetek biztosak enne hogy sikerülni is fog. És legyen tanulópénz hogy így nem vásároltok senkitől semmit a neten maximum ha személyesen elmentek érte és úgy nézitek meg vásárlás előtt. persze vannak akik nem élnek ezzel vissza de ritka sajnos.

2013. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nosco ***** válasza:
Menjél el a rendőrségre és jelentsd fel. A rendőrség bele lát egy adatbázisba ha valaki más is feljelentette akkor már lehet tud vele valamit kezdeni a rendőrség.
2013. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakorikérdések szabályzata tiltja más adatait nyilvánosságra hozni!!!
2015. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!