Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egyéni vállalkozó valaki...

Ha egyéni vállalkozó valaki és nagykerben vásárol, az, hogy jelenik meg a vállalkozásában?

Figyelt kérdés

Az öcsén egyéni vállalkozó és ha jól emlékszem átalány adózó,tehát a költségeket átalányban fizetni nem számlák alapján.elméletileg nem számolhat el költséget.diákként ,másod állásban vállalkozó.

a lényeg,van egy olyan teaor száma amivel ajándéktárgyakat készíthet és árulhat.

Ha vásárol egy nagykerben és online értékesti akkor ez most meg kell jelenjen valahogy a vállalkozásban,ha igen hogyan?

Mert számlát ugye nem ad róla...akkor ezt,hogy kell kezelni?Segítsetek kérlek...ő attól fél ha a nagykerben vásárolunk akkor ugye a nagyker ad számlát és az apeh számon kérheti,ha vesz x mennyiségű ajándék tárgyat akkor ez hova tűnik el..stb,mert ugye aukciós oldalon értékesülnek....stb


2009. okt. 23. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy neten értékesítesz még lehet, sőt kell számlát kiállítani.
2009. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát a tesz vagy vatera nem éppen arról szól,hogy az emberek számlát állítanak ki a másiknak még ha új dolgot értékesítenek is.legalább is én még sosem kaptam ,még ha vállalkozótól vettem is,de meg sem kérdezte,hogy kell e...szval igazából a válaszoddal nem túl sokat segítettél..
2009. okt. 26. 09:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez így van ahogy írod, de nemrég lehetett olvasni, hogy az APEH éppen ezekre az értékesítésekre kattant rá. Úgyhogy van rizikó benne elég.

Átalányadózóként pedig a kapott számlákat meg kell őriznie, éppen azért, hogy ha az APEH ellenőrizni akarja, akkor tudja, hogy miket, milyen értékben vásárolt, és adott el. Nem éri meg kockáztatnia.

2009. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!