Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudják ezek a cégek a...

Honnan tudják ezek a cégek a telefonszámomat és mi a hátsószándékuk?

Figyelt kérdés

Most hívtak (persze rejtett számon) és rám akartak sózni egy svájci borotvakészletet. Másfél percig tartott a beszélgetés. Ez idő alatt elmondta, hogy miért lenne jó nekem ez a markáns, minőségi svájci borotva.

1100 forintot kellett volna fizetnem a postaköltségért, azt is csak ősszel.

Mi ennek a hátulütője? Ha olyan jó, akkor biztos nem kapom meg 1100 forintért.


Amúgy pont tegnap panaszkodtam egy ismerősömnek, hogy elvesztettem a borotvámat. Ez vicces. :D



2013. júl. 29. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Elég ha regisztrálsz egy weboldalra és kérik ott a számod. Főleg az ilyen nyereményjátékosokra, aztán úgy fél év 1 év után vagy több amikor már rohadtul elfelejted akkor megkeresnek és rád sóznak minden sz@rt.

Engem múlthét szerdán hívtak egy fiatal kis csaj mindenáron rám akart sózni baleset biztosítást és vagy 3 percig győzködtem hogy ne erőlködjön mert már nekem van és korán elfog fáradni mert én nem adom be a derekam egy könnyen. Persze jött a kedvezményeivel ami tényleg jól hangzott de tényleg rohadtul nem kell nekem.

Általában ezeket így tudják meg, mert volt már amikor beszéltem egy hasonló ügynökkel aki valami termékbemutatóra akart hívni és rákérdeztem hogy honnan tudja a telefonszámom és akkor mondta hogy a mit tudom én milyen weboldalon regisztráltam és ott adtam meg és onnan van, mindent részletesen elmondott aminek utána néztem és tényleg ott volt minden.

2013. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Egy borotva csomagolással együtt nem több, mint 500g (fél kiló). Ez levélként elmegy. 425Ft. A többi a borotva ára. Plusz valószinűleg utána folyamatosan hívogatni fognak.

Érdekes... Én általában megkérdezem, hogy honnan küldenék. Általában Bp-ről. Én meg erre azt szoktam mondani, hogy ha megadják a címet, akkor elugrok érte, mert sokat járok össze-vissza a városban (ha más várost mondanak, akkor is ezt mondom, de csak a bp-i igaz). Ilyenkor már egyből "azt nem lehet".

Hogy honnan lehet meg a számod? Pl egy játékhoz megadtad valami "nyereményért", esetleg rendeléshez, vagy csak véletlenszerűen hívogatnak. Rengeteg ilyen van.


"Amúgy pont tegnap panaszkodtam egy ismerősömnek, hogy elvesztettem a borotvámat. Ez vicces. :D"


Lehet, hogy ők lopták el ;)

2013. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Engem mostanában biztos az elküldött önéletrajzaim miatt hívnak, amiben benne van a számom.

Gondolom pár jól megfogalmazott álláshirdetés mögött csak adatgyűjtés van, aztán rögtön hívják az embert.


Ahol megadod az adataid, számod onnan kiadhatják, még a szolgáltató is aláíratja veled, hogy beleegyezel-e, hogy reklámcélokra felhasználják az adataid. Egyesek meg vagy tojnak az adatvédelemre, vagy valami pici majdnemfehér betűvel van írva.

2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

"Honnan tudják ezek a cégek a telefonszámomat"

Bárhonnan, ahol megadtad a telefonszámodat. Bank, üzletlánc (pontgyüjtő kártya), taxitársaság...


"rám akartak sózni egy svájci borotvakészletet. Másfél percig tartott a beszélgetés."

A telefonos zaklatások nagyrésze alapvetően három kategóriába sorolható.

- Ingyenes termékbemutató ("ön nyert egy...")

- Olcsó utazás / hotel

- Egészségügyi felmérés ("biztos emlékszik, hogy a multkor is segített nekünk...", fenéket, soha nem vettem részt semmilyen felmérésben)

Mind a három fajta zaklató esetében 15-20másodpercen belül kiderül, hogy ismét egy élősködő parazitáról van szó, aki "csak a munkáját végzi". Nem kell velük másfél percet beszélgetni! Felveszed, elkezd pofázni, megvárod míg kiderül miről is van szó (15-20sec), majd szó nélkül lerakod...

2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Számomra ez volt az első zaklatás, amit a mobilomon ejtettek meg. Vezetékes telefonon sűrűn szokott lenni ilyen.

Már rutinosan koptatom le őket, csak felvetődött bennem ez a kérdés, amit feltettem. :D

2013. júl. 29. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Off


Én egyszer az ELO-nak adtam meg a régi számomat.

Nem sokára jött egy telefonhívás, hogy nyertem egy IPAD-ot, /nem tudom, hol és mikor/, és hívjak fel egy 90-es számot, ahol felveszik pontosan a nevemet és a címemet.


Én szó nélkül letettem.


Egy másik alkalommal felhívtak, emlékszem-e rá, hogy beküldtem ekkor és ekkor egy rejtvényt, én nyertem meg a fődíjat, 20.000.- Ft-os utat Egerbe.

Ez persze jól hangzott, abban az időben valóban küldözgettem megfejtéseket, megkérdeztem, hol vehetném át a nyereményt, milyen módon.

Hová kell érte utaznom.


Ó, majd mi elhozzuk önnek, ha megadja a pontos címét, és egy bemutatót is tartunk.

Milyen bemutatót?

Kiderült, hogy ha én összehívok minimum 8 embert a lakásomra, ő eljönnek, és ünnepélyes keretek között átadják nekem a sohasem volt nyereményemet.

Udvariasan megköszöntem, és megígértem, hogy majd visszahívom, pontosítani, mikor jöhetnek.

Felmentem a honlapjukra, valóban volt ilyen nyereménylistájuk, de az én nevem sehol sem szerepelt.

Azóta persze az oldal már megszűnt.


Ja, és a legjobb az volt, amikor egyiptomi hajóutat nyertem, azt sem tudom, hogyan, a telefonon keresztül értek el. Megállt bennem az ütő, őszinte vagyok, de később

utánanéztem a dolgoknak, és kiderült, hogy igen, nyertem egy egyiptomi hajóutat a Níluson, de oda el is kell jutni.

Haza is kell jönni, élni is kell ott.

Ez nem volt bent a nyereményben.


Ha regisztrálsz valahol, nem kell mindig megadni a mobilszámodat, mert visszaélhetnek vele.

Én még új voltam akkor itt a neten, majdnem behúztak a csőbe.

Ha regisztrálni akarok, és kérik a mobilszámomat, akkor inkább hagyom.

2013. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha veszel egy uj SIMet es nem adod meg sehol a szamod, akkor sem vagy biztonsagban.

Egyszer egy ilyen hivas alkalmaval rakerdeztem, hogy honnam tudja a szamom. Erre azt felelte a no, hogy egy automata lepteti a szamokat es probalkozik felhivni az osszes lehetseges telefonszamot.

2013. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tiltod le a Vodafone, T-mobile,Telenor, Bluemobile, Tesco mobile eladja az adataidat 3. félnek.


Ez egy bevett szokás nyugaton és már kb. jó régen magyarorszáon is.


Ha pl. hitelt veszel fel, áruhitelt cofidis ,cetelem ott meg sem kérdezik a nyomtatványon be van jelölve ,hogy igen elfogadod és mivel nem olvassák az emberek végig így alá is írják.


Vag

2013. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!