Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz a házunkkal? Hitel?...

Mi lesz a házunkkal? Hitel? Nem akarok elmenni innen!

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk egy családi házban de közben a tudtunk nélkül a tulaj árulja. Ha a családban 2-en dolgoznak (kb 100 ezer forint havonta) akkor vehetünk fel kölcsönt, hogy meg tudjuk venni a házat? Tudna erről valaki bővebben tájékoztatni?

L/17


2009. okt. 23. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Azt tudom hogy az albérlőknek elővásárlási joguk van. A hitelre nem tudok válaszolni:((
2009. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt meg honnan veszed??
2009. okt. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az albérlőnek csak akkor van elővásárlási joga, amennyiben azt a bérleti szerződésben a felek kikötötték. Jogszabály azonban nem mondja, hogy az albérlőnek elővásárlási joga lenne. Temészetesen megvehetitek az ingatlant, ha meg tudtok egyezni a tulajjal.

Hitel felvételéhez bizonyos összegű önrésszel (megtakarítással) kell rendelkeznetek. Egy sima piaci kamatozású kölcsönnél kb. 40 % önrésszel kell számolni. Amennyiben valamilyen kedvezvényes kölcsönt sikerül felcsípni, akkor talán kevesebb önrésszel is meguszható. A havi törlesztés viszont nagggggyon húzós. Havi százezer bevételből nagyon nehéz kigazdálkodni... De ezt nektek kell kiszámolni...

2009. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

A tulaj részéről nem túl tisztességes, hogy nem szól, árulja a házat, de tegyük hozzá, a barátom is 3 éve árulja a családi házát, és mégsem talál vevőt. Lehet, hogy csak akkor akar szólni nektek, ha valami komoly kezd körvonalazódni.

Másrészt: egy átlag családi ház, feltételezem, 10 és 25 millió forint között van. Kizárt, hogy 0 Ft önrésszel kapjatok erre hitelt, főleg nem 100 000 forintos közös jövedelemmel...

Ha van pár millió önrész, és egyéb tényezők, pl régóta vagytok a munkahelyeiteken, stb, akkor más a helyzet. 17 évesen, gondolom, nem te vagy a dolgozó családtag.

Viszont kettő darab minimálbér együtt is több, mint 100 000 forint, szóval nem tudom, hogy jön ki ez a 100 000, és minimálbérre a bank nem fog hitelt adni.


Egy átlag törlesztőrészlet 30-80 000 forint között van havonta, én meg már azt sem értem, hogy a fenébe jön ki egy 3-4 fős család százezer forintból, főleg albérletben.. máshol csak a kaja ennyi!

Biztos csak ennyi jövedelem van? Vagy csak papíron?

2009. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon furcsa, amit leirsz. Ha árulják a házat, előbb, vagy utóbb jönnek az érdeklődők, akik kivül-belül meg szeretnék nézni a házat. Te pedig nem vagy köteles senkit beengedni addig, amg érvényes a bérleti szerződésed, vagyis rendesen fizetsz és a bérleti jogviszony nincs felmondás alatt. A mi házunkat két hónap alatt legalább negyvenen nézték meg. Még este 9-kor is jöttek. Ha beindul az invázió, egy perc nyugalmatok sem lesz. Beszélnetek kellene erről is a bérbeadóval. A hitelfelvételeket nagyon megszigoritották. Nincs már semmilyen hitel komoly önerő nélkül egyetlen banknál sem.
2009. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem 100 ezer fonrinbol élünk 4-en havonta, mert 3-an dolgoznak. szóval 300 ezerből kb.. meg én is dolgozok mellesleg csak nincs bejelentve. köszi a válaszokat.

és akkor mit csináljunk? nem hagy nyugodni ez az egész. nem akarok elköltözni megint, olyan nehezen tudtunk ide is átcipekedni mindent. kocsink sincs. nem akarok elmenni. szemét a bérbe adó.. :'(

köszi a válaszokat, irjatok még!

2009. okt. 25. 19:13
 7/12 anonim válasza:
írnánk szívesen, de a legfontosabb tárgyi tényeket elhallgatod. 1. Kinek a nevén van most a ház? 2. Van-e valakinek haszonélvezeti joga? 3. Miért 300 000 a jövedelem, ha először 100 000-et írtál, lehet-e a bank felé bizonyítani, hogy hitelképesebb a hitefelvevő (és ez ki lenne amúgy?), mint amennyire látszik? ilyen érzelmi indíttatású beírásokkal, a tények nélkül nem sokat lehet kezdeni.
2009. okt. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de úgy sejtem (cáfold meg, ha rossz a sejtésem), nincs írásos bérleti szerződésetek, tehát nem hivatalosan laktok albérletben. (Mit értesz az alatt, hogy a "mi házunk?")


A jövedelmetek egy része nem bejelentett, tehát hitelfelvételnél nem tudjátok igazolni a 300e Ft-ot. (Mennyi hitelre gondoltatok?)


Félretett pénzetek, önerőtök nincs a lakás megvásárlásához. (Miért nincs, ha ennyi a bevétel és tudjátok, nem a tiétek a ház, bizonytalan a lakhatásotok?)


Ebben az esetben csak 3 lehetőségetek van megvenni a lakást, amiben éltek:


A főbérlőnek felajánlhatjátok, hogy részletre megveszitek tőle a lakást. (Ezzel az a probléma, hogy neki nem érdeke így eladni, ha kaphat olyan vevőt, aki egy összegben kifizeti a ház árát.)


Megveszitek plusz fedezet felajánlásával 100%-ban hitelre. (Ez csak akkor működik, ha van felajánlható plusz fedezet, egyéb ingatlan a családban.)

Megveszitek úgy, hogy a tulaj beleegyezik, egy részét neki fizetitek részletre, a többi részét meg bankhitelből rendezitek. Ez a legmacerásabb, mert itt a bank felé le kell "igazolni", hogy az önerőnek megfelelő részt Ti már odaadtátok a tulajnak, tehát előre el kell ismernie, hogy azt a pénzt már megkapta. Háttér szerződésekkel megoldható a dolog, de ehhez egy jó ügyvéd kell, aki mindenki számára elfogadható szerződéseket ír.

(Én, mint tulaj nem szívesen kötnék ilyen szerződést, túl nagy a kockázat, hogy mégse fizet ki rendesen a bérlő.)


Már bocs, de ha albérletben élsz és a megállapodás (már ha van írásos megállapodás) határozatlan időre szól, a tulajnak szíve joga értékesíteni a házat, ha pénzre van szüksége. Általában 2 hónap kauciót szokás előre kérni, ez annyit jelent, hogy 2 hónapig még köteles nektek lakhatást biztosítani, ha eladta a házat, vagy Ti is 2 hónap bérleti díjat buktok, ha bejelentés nélkül távoztok, mint bérlők.

Az, hogy miért nem értesített a főbérkő benneteket arról, hogy árulja a házat, azt nektek kell tisztázni vele, kizárólag csak Ti tudhatjátok, miért ilyen a viszony.

2009. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lakottan akarja eladni a házat, és akkor nektek csak az változik, hogy kinek fizettek?

De nem eszik olyan forrón a kását, mostanában nem olyan egyszerű eladni egy házat.

2009. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De van bérleti szerzőséd és határozatlan időre szól. nagyon kedves velünk többnyire nem tudom miért csinálja ezt. Amugy nem nagyon értem ezt az egészet. miért adta bérbe ha el akarja adni?
2009. okt. 26. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!