Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt nőmet otthagytam az...

Tomi8333 kérdése:

Volt nőmet otthagytam az albérletben. és mivel nem dolgozott, felhalmozott egy 400ezer ft tartozást. A tulaj feljelentett, és mivel tárgyaláskor külföldön voltam, ezért nyert, és jogerősen nekem kellene fizetnem. Most a kocsimat vinnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én hazavágnám a ringyót.
2013. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezen egy kicsit előbb kellett volna gondolkodnod... Most már semmit.
2013. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

jogerősen? ez érdekes...


ha nincs más kiút, akkor vigyék a kocsit, mert még több lesz a büntetőkamattal.Talán a nőt ráadásnak. ennyibe volt....


itt a nyóckerben ezt tanulópéznek hívják..

2013. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
komoly gonddal fordultam hozzátok!Értelmes válaszokat vártam.Am egy 3 milliós autót nem fogok hagyni veszni...
2013. júl. 31. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Na akkor vegyük át még egyszer...


Voltál annyira felelőtlen és buta, hogy otthagytál a saját nevedre szóló albérletben egy "idegen" nőt, majd mikor - nyilván többször - felszólítottak - jogosan - a fizetésre, akkor a füled botját sem mozgattad. Majd mikor a bíróságra került az ügy szintén le sem sz*rtad a dolgot, ahol jogerős ítélet született.


Ha valaki ennyire értelmetlenül cselekszik akkor mégis milyen értelmes választ vársz?!


Menekülj vissza külföldre és akkor "megmented" a kocsidat. Ha az országba maradsz így vagy úgy de végrehajtás alá fog kerülni ez a tartozás.

2013. júl. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Semmilyen szerződést nem írtam alá, még csak be se voltam oda jelentve. Azzal támadtak, hogy "szivélyességi lakáshasználó" és mindent ki is fizettem. Amikor pedig a tárgyalás megtörtént külföldön voltam, és fellebbeztem. Azóta semmilyen választ nem kaptam rá. Egyébként az ügy 2007-es...ezért nem értem.
2013. aug. 4. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

A "szivélyességi lakáshasználó"-tól bérleti díjat - a fogalomból adódóan - nem lehet követelni.


Ha meg fellebbeztél volna arra a bíróság reagált volna.


Ergo valami vagy nem úgy van, ahogy te leírtad és elhallgatsz itt valamit (aminek nem sok értelme lenne) vagy te magad sem tudsz (vagy értesz) valamit.


Egy a lényeg:

Ha a bíróság ítélete jogerős akkor vége van a dalnak, további fellebbezésnek helye nincs. Nem tehetsz semmit.

2013. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha elhallgatnék valamit az nekem miért lenne jó egyáltalán? A papírra ezt írták. Nem az albérleti díjat kérték, hanem a felhalmozott rezsi ktséget,ami nem miattam keletkezett. Fellebezés: a bíróságon kézzel megírt tanúzott, beadvány volt. ( mivel a bírósági ügyintéző ez mondta...) Erre semmilyen választ nem kaptam. Ez az első levelem a végrehajtótól 2007 óta. Mindenesetre elévülésre kifogást tettem.
2013. aug. 4. 18:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt neked jó pár forduló kimaradt... Gondolom ha volt bejelentett hivatalos Magyar lakcímed amíg külföldön voltál oda, ha nem volt akkor az utolsó lakhelyed szerinti illetékes hivatalba kifüggesztve közöltek ezt-azt, ami hozzád nem jutott el.
2013. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dudok Andrásné ***** válasza:
Azt nem értem a tulaj,miért nem kapcsoltatta ki a villanyt, vizet stb. az 1.honap után azonnal, ha látta fizetésképtelen a lako?????De a szolgáltato is kikapcsolja elmaradás esetén.
2013. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!