Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ausztrál dollár miért zuhan...

Ausztrál dollár miért zuhan ennyire?

Figyelt kérdés
Lehet tudni hogy mikor erősödhet? Vettem 600-at átlagban 216-ért, és most 202 az árfolyam, úgyhogy elég sokat bukok ha így marad.
2013. aug. 2. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
8400 Ft-ot? Szerintem ideje elárverezned a lakást.
2013. aug. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de még eshet tovább is ki tudja meddig, és azért vettem hogy keressek rajta nem pedig bukjak!
2013. aug. 2. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Eshet, de nekem elhiheted, hogy a forint előbbb fog elértéktelenedni, szóval ha lemegy mondjuk 180-ra, vegyél még 600-at.
2013. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Szeretem amikor felelotlenul emberek elkezdenek valutaval busineselni csak eppen nem igazan ertenek hozza... :)))

Grat hozza

2013. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, te sem értesz hozzá, és egyébként is, így kicsiben kell megtanulni zsenikém... :)
2013. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

"és azért vettem hogy keressek rajta nem pedig bukjak"


de fogd már fel, hogy hülye vagy hozzá! az ilyen Józsi, aki a kocsmában mindig nyert a nyerőgépen típusú balfékek ne akarjanak spekulálni, mert egyszerűen kasuk a témához...

Add el a retekbe, oszt menj el rúgjál be

2013. aug. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kösz szépen az értelmes válaszokat, ezért imádom ezt az oldalt, nem személyeskedő válaszokat vártam hanem spekulációkat hogy mi várható. Honnan veszed te hogy hülye vagyok hozzá, már kerestem ezzel és csak hobbiból csinálom!
2013. aug. 3. 08:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt meg a nyerőgépezest ne vegyük már egy kalap alá, jó vicc
2013. aug. 3. 08:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ausztrál dollár azért erősödött az utóbbi 5-6 évben mert az EU és Amerika gazdasági válságban voltak, vagyis nem az AUD erősödött hanem az EUR és USD gyengült. Ezen kívűl Kínának hatalmas nyersanyagszükséglete van amelyet nagy mennyiségben Ausztráliából szerzik be.


Mivel az elmult 6-10 hónapban a kínai gazdasági növekedés folyamatosan lassul, valamint az EU és USA gazdasága folyamatosan erősödik, azt várhatod hogy a jövőben az AUD egyre kevésbé lesz vonzóbb. Ha viszont az európai gazdasági javulás következtében újvól növekedni fog a kereset a kínai áruk iránt, akkor Kína visszatérhet a magasabb ütemű növekedésbe. Én személyesen úgy érzem, hogy ez nem fog megtörténni, és Kína soha tőbbé nem fogja elérni a 8%-os évi GDP növekedést. Ez főleg a gyermekpolitikájuknak köszönhető, a lakosságuk mostantól fogva egyre csökkenni fog, egyre öregebbek lesznek, tehát kevesebb ember kell hogy eltartson több nyugdíjast és nem lesz pénzük iPhonokat vásárolni. Ha pedig nincs belső kereslet akkor gazdaságuk nem nőhet tovább, mivel elérték már azt a szintet hogy nem annyira olcsó a munkaerőpiacuk és ezért inkább a belső fogyasztásra kell támaszkodniuk a jövőben.


Ezért azt tanácsolom hogy add el a dollárodat, fogadd el a veszteséget, és inkább vegyél vagy amerikai dollárt vagy eurót.

2013. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez már többet segített jóval mint az eddigiek!
2013. aug. 3. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!