Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha ilyen helyzetbe...

Mit tennél, ha ilyen helyzetben lennél az új munkahelyeden, mint én?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vagyok a munkahelyemen, adva van egy számítógépes program, amit nem tudok még mindig rendesen, a kolléganőmnek kellett volna betanítania, de nem tette rendesen, persze elmondott mindent, legalábbis szerinte, de ez úgy zajlott le, hogy elhadarta gyorsan és kész. Azt még hozzátenném, hogy ez nem egyszerű program, nem magától értetődő, hogy mikor hova kattints, nem is lehet önállóan megtanulni.


Most egyedül vagyok két napja, mert a kolléganőm beteg lett, így elrontottam már néhány dolgot, ezért kaptam lecseszést, de ma ismét elrontottam. Hiába mondtam a főnöknek, hogy a kolléganőm nem tanított be rendesen, és így ha nem mutatja meg valaki rendesen, csak hibát hibára halmozok majd. Mit tegyek?


2013. aug. 2. 22:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a főnököm tökre hülyének nézett már így is, hogy még mindig nem tudom, és ennyit hibázok mióta egyedül csinálom. De könyörgöm, hogyne hibáznék, ha senki nem tanított be rendesen? Ezt miért nem értik meg? Nem figyelmetlenségből hibázok, hanem mert azt sem tudom sokszor, hogy mit csinálok, viszont meg kell csinálni, mert rövid határidejű munkák, van úgy, hogy fél óra alatt kész kell lennem, nem érek rá fölötte ülni órákat, de ha fölötte ülnék, akkor sem tudnám kitalálni, mert tényleg idióta ez a program, csupa betűs, idegenszavas jelöléssel, amit nem tud az ember kitalálni csak úgy, hogy mit is jelent.
2013. aug. 2. 22:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, a legtöbb programnak (bár fogalmam sincs milyen jellegű program lehet, mert nem mindegy azért, hogy mondjuk grafikai, tervezői, könyvelő, mittudomén) szerintem van letölthető demója legalább az oldalukon.

Töltsd le és tanulmányozd a súgóját.


Mindenesetre szerintem már az elején kellett volna szólnod a kolleginának, hogyha valamit nem értesz, nem pedig 1 hónapig nézni bambán és csak pötyörészni, anélkül hogy tudnád mit miért teszel. És nem a kolléganődre kellene fogni a saját hiányosságaidat, főleg mikor nincs is ott hogy megvédje magát, mert nem túl szimpatikus húzás, hidd el.

2013. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt gondolod, hogy nem szóltam? Tévedsz! Csak a kedves kolléganő ügyet sem vetett rá, sőt, még azt is mondtam neki, hogy így mindent el fogok majd rontani és jó nagy káosz lesz majd, de nem érdekelte, sokszor nem is reagált arra, amit mondtam. Úgy érzem ezt direkt csinálta, hogy most lássák a cégnél, hogy ő milyen fontos ember, mennyire nélkülözhetetlen.
2013. aug. 3. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!