Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell vámot fizetni annak, aki...

Serbán Gabriella kérdése:

Kell vámot fizetni annak, aki kapja a csomagot Malájziából Magyarországra?

Figyelt kérdés
Angliából érkezik majd a csomag.
2013. aug. 4. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt két, egymásnak ellentmondó állítás hangzott el.

Ha Angliából jön, akkor semmit sem kell fizetni.

ha Malajziából jön, akkor kell fizetni egy bizonyos értékhatár felett.

Nem az a lényeg, hogy honnan származik, hanem az, hogy honnan jön be az országba. Tetszik érteni?

2013. aug. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Elnézést,hogy rosszul tettem fel a kérdést! Szóval Angliából jön a csomag,de most Malájziában áll,mert állítólag a címzettnek kell fizetni vámot! Csak azt szeretném megtudni,hogy igaz lehet-e vagy sem!Mert nem én eddig úgy tudtam(amit lehet,hogy eddig rosszul tudtam) hogy a feladónak kell állni mindent a csomag miatt!
2013. aug. 4. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha felmerül a vám, akkor azt mindig az fizeti, aki a csomagot kapja, hiszen a címzett országának hatóságai vetik ki a vámot a csomagra. De továbbra sem értem, mit keres Malajziában, ha Angliából jön. Ha ez valóban így van, akkor a vámot az fizeti, aki az angol címzett. Hiszen valaki el kell neked küldje, ha VALÓBAN onnan kapod.
2013. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magyarázd már el ezt az egészet. Van egy angol strómanod aki tovább küldi a maláj csomagot Magyarországra?
2013. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az van most,hogy jön egy csomag állítólag Angliábol Malájzián keresztül,de onnan nem engedik tovább,mert állítólag nekem kell valami vámot fizetnem a Malájoknak!És egyszerűen nem értem,hogy miért én a címzett fizessek vámot,mikor én ugy tudom vagy tudtam,hogy azt a feladónak kell fizetni! És köszönöm az eddigi válaszokat!Úgy jön a csomag hogy: Anglia-Dubai-Malajsia-Magyarország!
2013. aug. 4. 09:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Te jó ég, az általad vázolt útvonal teljes nonszensz.

De ha igaz is lenne, a vámot neked kell fizetned itthon, ha EU-n kívülről jön a csomag.

2013. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Én már mindenre gondoltam,de főleg arra,hogy ez valami lehúzás lehet,vagy valami "kamu" ahol azt hiszik,hogy pénzt "csikarnak ki a hiszékeny emberekből!Tényleg köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 4. 09:51
 8/10 Linkoln ***** válasza:

Miez az Anglia, dubai malajzia magyarország? Ember.. Ilyen nincsen.. :D

Ilyen lehetséges:

Malajzia- Anglia, magyarország.

Ekkor az lehet a probléma hogy eu-ba eun kívülről nem lehet csak úgy behozni árut.

20% azt hiszem angliában az adó rá. Vám meg lehet szintén pár százalék.

Azt tudom elképzelni hogy az eladó vám és adó nélküli árral hirdetett, és most ki akarja veled fizettetni hogy behozathassa Angliába a csomagot ahonnan már adómentesen küldheti tovább.

A probléma csak az hogy nem így mennek a dolgok alap esetben. Az eladónak gondolkozni kellett volna. Veled csak akkor fizettethet vámot ha azt a magyar hatóság szabja ki! Az pedig csak akkor szab ki vámot ha magyarországra érkezik az áru.

2013. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt téged csak le akarnak húzni.


VÁM-ot csakis a címzettnek kell fizetni MINDIG, de a SAJÁT ORSZÁGA vámhatóságának akkor, amikor MEGÉRKEZIK AZ ORSZÁGBA a csomag!


Tranzitvám nem létezik!

2013. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat MINDENKINEK!!!
2013. aug. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!