Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor jár a munkanélküli...

Mikor jár a munkanélküli járadék, és mennyi kb. , ill. mire vagyok jogosult 12 évnyi munkaviszony után?

Figyelt kérdés

El szeretnék jönni a jelenlegi munkahelyemről, aho teljes munkaidőben, minimálbérre bejelentve dolgozom.

Hogy jöjjek el? Én mondjak fel, vagy közös megegyezéssel? A munkanélkülire hogy vagyok jogosult, és vajon mennyi ideig?

Mire vagyok egyáltalán jogosult, ha én mondok fel, vagy közösen megbeszéljük?


Annyira kiestem ebből a témából szerencsére, hogy bármilyen oldalt olvasok, nem is igen értem, hogy mit kéne csináljak, hova menjek, légyszi segítsetek...:-(


Ez a 30 napos felmondási idő él még?

Tehát ha felmondok, akkor még 30 napig ha kéri a munkáltató, akkor be kell járjak, és csak utána menjek a munkanélkülibe? Vagy már azonnal?


köszönöm



2013. aug. 8. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó 3 évet nézik.

Maximum 90 napig kaphatod az álláskeresési járadékot.

Az utolsó 4 naptári negyedévben elért bruttó napi átlagkereseted 60-a jár, ebből 10% nyugdíjjárulékot és 16% SzJA előleget vonnak.

Egy ideje már mindegy, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszonyod.

Ha te mondasz fel, akkor 30 nap felmondási idő van, amit le kell dolgoznod. Az időarányosan járó ki nem vett szabijaidat ki kell adniuk, vagy kifizetniük.

Közös megegyezésnél az van amiben megegyeztek, akár már aznap is megszűnhet a munkaviszonyod.

A munkaügyibe leghamarabb a munkaviszonyod megszűnését követő első munkanapon mehetsz jelentkezni.

2013. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod...

De melyik a munkaviszonyom megszűnését követő első munkanap?

A felmondási idő első napja, vagy a 30 nap utáni első nap?


köszi

2013. aug. 9. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!