Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az öröklésnél visszautasíthato...

Az öröklésnél visszautasíthatom, csak az öröklött ingatlant, vagy lemondhatok róla? (többi lent)

Figyelt kérdés
Édesapám 3 hónapja hunyt el,utána én vagyok az örökös,mivel több gyereke nincs.Az a gond,hogy az ő házán nagyon nagy tartozás van,amit nem szeretnék örökölni,milyen megoldás lehet?Lehet olyat,hogy a bank javára lemondok az ingatlanról?Tapasztalatok?

2013. aug. 10. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen lemondhatsz róla, és akkor a tartozást és a házat sem öröklöd meg.
2013. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A bank egyébként is kérné a tartozás kiegyenlítését. Ha az adósság nagyobb, mint a ház jelenlegi értéke, akkor a bank így járt. Rajtad nem hajtják be a fennmaradó összeget. Ha a tartozás kisebb, mint a ház értéke, akkor a bank vagy te eladhatod a házat és a maradék pénz a tiéd.
2013. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lemondhatsz az örökségedről, de csakis egyben az egészről. (tehát olyan nincs, hogy a bankszámlán lévő 3 milliót meg a kocsit kérem, de a házat, amin 30 millió hitel van azt köszi nem).


Ha lemondasz az egészről akkor ennyi, nem tartozol senkinek.

2013. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A ház 5 milliót ér,de a tartozás rajta,már 18 millió.Én arra gondoltam,hogy mivel sokkal több a tartozás mint a ház értéke,ezért a bank javára lemondanák róla.Én úgy tudom,hogy ha a tartozás több,mint maga az örökség,akkor a tartozást nem kérhetik az örököstől.
2013. aug. 10. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell senkinek a "javára" lemondanod. Egyszerűen visszautasítod az örökséget és annyi. A többi majd megy a maga útján.
2013. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!