Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kínaiak bliccelnek a csomagk...

A kínaiak bliccelnek a csomagküldéssel eBayen?

Figyelt kérdés
Mindig csodálkozom, hogy töltik fel a termékeiket 1000,2000,3000 Ft-os nagyságrenddel és ingyenes a házhoz szállítás. De hogyan?? Megcserélik a feladó nevét és a címzett nevét és "visszaküldik" a vevőnek, mivel nincs bélyeg rajta vagy mi?
2013. aug. 12. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek általában kis súlyú cuccok. A China post/HK Post ilyen olcsó. Kb 200Ft-nak megfelelő összeg a postaköltség. Igaz, hogy 3-4 hét vagy több is lehet, mire ideér, de legalább olcsó. Így az 1-2000Ft-nál már belefér a "Free Int'l Shipping".
2013. aug. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nyugi ingyenes a 100Ft-os dolognak is a szállítása ha az van oda írva és én úgy érzem rá jöttem miért:

Ha bukik pl 20e ft-ot a postán ezekkel a kicsikkel de a sok kis dologgal meg lehet neki több 1000 üzlete havonta később mert nagyobb lesz a pozitív értékelése mivel ki ne adna 5 csillagot ha megküld ingyen egy 100Ft-os dolgot...

Több vásárlás több haszon és nem érdekli pár ezer forint bukás...

2013. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Na írtam 5 kínai eladónak, hogy ez mégis hogy lehet. 3 már visszaírt fél nap alatt. (Egyébként azt bírom, hogy eBayen mindenki segítőkész, olyan aranyos hangvételű üzeneteket írnak, semmi negatív tapasztalatom nem volt még, pedig szerintem itt belföldön lehet valaki vissza sem írna csak ha érdeke fűződik hozzá.) Ebből 2 nem tudta, mivel csak alkalmazott volt és nem a szállítással foglalkozik(pont két cégre írtam rá véletlen) de a 3. azt mondta, hogy a légiszállítás valóban csillagászati áron van, de van egy másik módja, a gazdasági szállítás. Idézem a csajt: "17 dollár 1kg, hogyha minden nap 5kg vagy többet adsz fel". Valóban, gondolom egy nap feladnak vagy 50 csomagot és így valamilyen kedvezményben részesülhetek. Hát mire napi 50 csomaghoz jutok addigra elég komoly üzletet kéne felépíteni. 17 dollár kb. 4000 Ft, Magyarországon távolkeletre 12280 egy kg csomag... Durva.
2013. aug. 12. 19:05
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsánat nem 50 csomag, hanem 5kg. nem tudom hogy néztem el
2013. aug. 12. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

1kg még simán elmegy levélként, még csak borítékban sem kell lennie. Az meg 3310Ft (nem elsőbbségi max 1kg). Ők is kihasználják ezt.

[link]

2013. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!