Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi is egy au pair feladata...

Mi is egy au pair feladata valojaban? Hol van a hatar?

Figyelt kérdés

Kezdo vagyok, masok tapasztalata erdekelne. Jelenleg is vagy regebben au pairkent dolgozoke. Mi egy au pair feladta? Mi az, amire megkerhetik, es mi az, ami igenis az anya kotelessege? Es ha megkerdezhetem, ti mennyit dolgoztatok menyi penzert, es miket kaptatok melle?

18/l


2009. okt. 27. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az apával lefeküdni az anya kötelessége. minden másra meg szokták kérni, bevásárlás, autóvezetés, takarítás, stb. de előre meg kell beszélni, ne utólag jöjjön be a plusz, és ingyen.
2009. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahány ház annyi szokás.Ezt nyugodtan lehet mondani az au pair munkára is.Egy kedves barátnőm itt kint Angliában ezt a munkát csinálta pár hónapig.Egy angol családnál volt ahol 3 gyermekre kellett vigyáznia.Emellett takarítania,mosnia,és vasalnia is kellett,mert az anyuka a 4-dik gyermekét várta,és úgy gondolta,hogy nyugodtan adhatja ezt a munkát.Időnként főznie is kellett,de inkább a takarítás,és vasalás volt a fontos.Mivel velük lakott egy házban,így ki használták ezt is.A szállásért,és kajáért nem kellett fizetnie,és kapott valamennyi pénzt,de a munkaideje nem 8 órából állt.Sokat panaszkodott,és amikor megszületett a 4-dik baba,még több dolga lett...itt már elege lett,és felmondott nekik.Én segítettem neki,hogy valami új melót találjunk .A legszomorúbb az egészben az,hogy itt kint sok család a fiatal lányokat csak cselédnek tekinti(bár ritkán,de előfordulnak rendes családok is)mert úgy vannak vele,hogy aki kimegy au pair-kedni az meg van fogva a szállás,és pénz miatt..Így úgyse mernek lépni,és ha mégis elmegy az se baj,majd jön a következő...A szomszédom egy kedves Angol család(2 gyerek van ott),és a szomszédasszonyom is tart au pair lányt(jelenleg egy lengyel lány lakik velük) Amikor megkérdeztem Carolt,hogy szimpatikus neki a lengyel lány,nem fogod elhinni,de a neve sem ugrott be neki..Mondtam is,hogy legalább a nevét megjegyezhetné,de úgy van vele,hogy ő a 4-dik,és ha ő is elmegy majd jön az 5-dik...pedig ők még rendesen fizetnek...Én egyszer 3 hónapig vigyáztam 3 gyerekre,ráadásul ismerős gyerekeire,de személy szerint semmi pénzért nem csinálnám ezt többé...
2009. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt azért tudnod kell, hogy a feltételeket a Munkaadód diktálja : az lesz a munkád, amit ő megszab (nem te mondod meg, mi az anya kötelessége!)...

Általában ezt mindjárt felvételkor a megbeszélésen elmondja a Munkaadó, ha neked nem tetszenek a feltételek, akkor nem muszáj elvállalnod a munkát.


Általánosságban a munkája :

- a gyerek körüli tennivalók

- a gyerekszoba rendbetétele

- sokszor megkövetelik a házimunkákat is (takarítás, mosogatás, mosás, teregetés, bevásárlás, stb.)

2009. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Én az Usaban és Angliában is voltam au-pair, és teljesen mások. Az Usaban csak a gyerek körüli teendők tartoznak a feladatok közé. Volt, hogy takarítottam, ha nem tudodtt jönni a bejárónő, de azt plusz pénzért. Ráadásul arra megkértek tehát mondhattam volna nemet is. Használhattam az autót is, magáncélra is, sőt a családi bankkártyához én is kaptam hozzáférést. Teljesen megbíztak bennem, és ezzeltermészetesen sosem éltem vissza. Vasaltam 1 dollárért/ruhadarab. Az anyuka kínosan ügyelt a munkaidő betartására. mindenhová vittek magukkal(nyaralás, étterem stb), ez anyuka számára magától értetődő volt. 120 dollárt kerestem hetente 2002-ben, max 40 órát dolgozhattam. Hétvégén és este nemkellett dolgoznom, ha mégis megkértek, túlórát fizettek, vagy összagyűjtöttem az órákat és elutaztunk hosszú hétvégékre. Ja és az egy év alatt volt két hét fizetett szabim.És az utamat is ők fizették.

Anglia más tészta. Sokkal ridegebbek voltak. Ott a házimunka beletartozott a napi feladatok közé. A szülők ágyát is be kellett vetnem minden nap stb. Ők nem nagyon foglalkoztak velem, viszont mindent előre tisztáztunk, így tudtam mit vállalok. Hétvégén is kellett dolgozni, de itt is betartották a munkaidőt. nem emlékszem már mennyit kaptam, de alig jöttem ki belőle,és közepesen voltam megfizetve az au-pairok között. London nagyon drága.

2009. okt. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

elsősorban a gyerekekre kell vigyázni, a gyerekekkel foglalkozni, óvodába, iskolába vinni, gyerekeket etetni, a ruhájukkal foglalkozni és segíteni a háztartásban. ez nem a folyamatos takarítást, mosást jelenti.


az au-pair tevékenység célja, hogy megismerd az adott ország nyelvét, kultúráját. tehát lehetőséget kell biztosítani hogy nyelvtanfolyamra is járj.


a tevékenységért teljes ellátást + zsebpénzt kapsz.


tehát a az au-pair nem takarító, nem bébiszitter, mert azokat ugyebár óraszámba fizetik.

2009. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szió! idézek:

Feladatok:


* Játszani és foglalkozni a gyerekekkel,

* Öltöztetés-fürdetés,

* Ételt készíteni, tízórai készítés,

* Etetés,

* Rendben tartani a gyermekek szobáját, játszószobáját,

* Mosni, vasalni a gyermekek ruháját,

* Óvodába-iskolába vinni-hazahozni őket,

* Gondoskodni saját magáról, rendben tartani a saját szobáját, ruháit.


Au pairek háztartási munkái

Ez a lista azért készült, hogy a fogadó családok tiszta képet kapjanak, mit várhatnak el az au pairtől a házimunka területén. Ezeknek az ajánlásoknak a figyelembe vétele az au pair heti munkarendjének elkészítésekor fontos.


Megfelelő


* Porszívózás

* Konyha és előszoba felmosása

* Gyermekek ételeinek elkészítése

* Konyha kitakarítása étkezések után

* Kádak, mosdók és tükrök megtisztítása

* Mosás

* Vasalás

* Gyermekek ruháinak elrakása

* Rendrakás a gyermekszobákban és a játékszobában

* Gyermekek ágyának áthúzása

* Hulladékgyűjtők kiürítése a ház körül

* Mosogatógép kiürítése

* Kutyasétáltatás

* Kis bevásárlás (nem heti bevásárlás)

* Bármi, ami a gyermekekkel kapcsolatos


Nem megfelelő


* Szülők ágyainak áthúzása

* Tűzhely és mikrohullámú készülék tisztítása

* Grill tisztítása

* Hűtőszekrények leolvasztása

* Ablaktisztítás

* Padlószegélyléc portalanítása és tisztítása

* Házon kívüli tisztítás

* Kert öntözése

* Ruhák elvitele vegytisztításra

* Kocsimosás

* Vacsorarendezvények előkészítése vagy segítség az előkészítésben

* Bármi, ami a szülőkkel kapcsolatos, mint a takarítás utánuk, vagy a ruháik elrakása stb.


Forrás: [link]

De a legtöbb ilyen közvetítő oldalon láttam leírva behatárolva így a feladatokat.

2009. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem a fő feladatom a kisfiúval van nagyon ritkán megkér az anyuka (eddig kb 2x három hónap alatt) hogy pakoljam ki a mosogatógépet meg megkérdezik hogy ha este nem megyek sehova akkor ők elmennek, de a kicsi alszik úgyhogy nem nagy kaland szerencsém van, de a pénz nem sok de nem is költök sokat, de igen a család diktál van aki elvárja a mosást vasalást.. van aki nem de ezt előre kell tisztázni
2013. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!