Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell nekifogni a vízum...

Hogyan kell nekifogni a vízum kérvényezésének?

Figyelt kérdés

Kihez kell fordulni? Mennyi ideig tart amíg megkapom? Mennyi pénzbe kerül?

Egy évig szeretnék kimenni Japánba.


2013. aug. 15. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem a Japán nagykövetség honlapján nézed vagy hívnád fel őket?????

Ne haragudj, de ha valaki ennyire önállótlan, hogy nem tudja ennek hol hogyan tudna utána nézni, akkor ne is utazzon egyedül külföldre.

2013. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]


Írsz emailt, felhívod őket.

2013. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Amennyiben az utazás célja és időtartama eltér a Vízummentesség részben említettektől, vízumot kell igényelni. A vízum Japánba való belépésre szolgál. Japánba szóló vízumkérelmet Japánban nem lehet benyújtani, ezért vízumkérelemmel a Magyarországi Japán Nagykövetség Konzuli osztályához forduljanak.


Feltételek, szükséges dokumentumok:


Feltételek


A vízumot kérelmező érvényes útlevéllel rendelkezik, valamint jogosult visszatérni abba az országba, melynek állampolgára, illetve amelynek állandó lakosa.


A benyújtott dokumentumok hitelesek, teljesek és kielégítőek.


A vízumot igénylő Japánban tartózkodása alatt folytatandó tevékenysége, az ott-tartózkodás státusza, valamint időtartama megfelel a japán Bevándorlási és Menedékjogi Törvényben (1951. évi 319.sz. kormányrendelet, a továbbiakban a ’Törvény’) meghatározott rezidens-státusznak és tartózkodási időtartamnak.


A vízumkérelmező nem tartozik a Törvény 5. cikkelye 1. bekezdésében meghatározott kategóriák egyikébe sem.



Igényléshez szükséges dokumentumok


1 db fénykép (45x45mm),

érvényes útlevél,


vízumkérőlap (hozzáférhető ügyfélszolgálatunkon vagy letölthető innen),


igazolás az oda-vissza útra szóló repülőjegyről vagy foglalásról,


*Certificate of Eligibility (a legtöbb esetben kötelező benyújtani, a részletekről érdeklődjön ügyfélszolgálatunkon).



Fontos:


A vízumkérelmet személyesen kell benyújtani! Az elkészült vízum átvétele meghatalmazással is lehetséges.


A vízumügyintézés folyamata alatt az útlevelet a Konzuli osztályon tartjuk.


A vízum magyar állampolgárok számára ingyenes.



Megjegyzés


A vízum kiállítása általában 5 munkanapot vesz igénybe, de ettől eltérő esetek is előfordulhatnak. Sürgősségi eljárás nem létezik.


A felsoroltakon kívül esetenként más dokumentumokra is szükség lehet.


A vízumkérelem benyújtása nem jelenti azt, hogy a kérelmező meg is kapja a vízumot.



A vízum felhasználása


A vízummal a kiállítástól számított 3 hónapon belül be kell lépni Japánba, ezen idő lejárta után érvényét veszti, így már nem használható fel.

2013. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már meg ne haragudj de hadd ne te döntsd el, hogy mehetek-e vagy sem külföldre.

Nem csak a hivatalos dokumentumokra vagyok kíváncsi, hanem tapasztalatokra is.

2013. aug. 15. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan kérdést tettél fel, ami a Japán Nagykövetség honlapján egyértelműen elolvasható.


Az más, ha azt kérdezed, hogy kimennék - van-e valakinek tapasztalata, tanácsa, bármilyen ötlete, de te NEM EZT KÉRDEZTED, hanem olyat, amit fél perc guglizással megtudhatsz.

Kihez kell fordulni? Hát mégis kihez ha nem egy ország nagykövetségéhez???? Ez alap.

A véleményem továbbra is fenntartom. Külföldön élek és az itteni magyar csoport nagyon segítőkész amennyiben tanácsra van szükség, de amikor a sokadik elveszett magyar jön az olyan kérdésével amit önállóan kellene megoldania, de csak várja nagy szemekkel a csodát, akkor persze hogy mindenki felkapja a vizet.

2013. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felkaptad a vizet? Kényszerítettelek én, hogy válaszolj? Esetleg kértelek, vagy könyörögtem neked? Kiírtam a kérdésem, oszt akinek kedve van az válaszol, akit meg bosszant az nem. Ügyes vagy, hogy te már elintézted. Gratulálok. Én nem vagyok annyira okos, ügyes mint te, hogy mindent tudjak születésemtől fogva.
2013. aug. 15. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!