Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jelentkeznem kell a munkaügyib...

Jelentkeznem kell a munkaügyiben vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés
Csak ilyen 2010-11-es hozzászólásokat meg egyebeket találok ebben a témában mindenhol, de azóta 1000 meg 1 dolog módosult már biztosan. Idén érettségiztem, szakmám nincs, de az önéletrajzomat már beadtam pár munkahelyre, hogy minél előbb dolgozhassak. Be kéne így menni a munkanélkülibe vagy nem? És a TB-vel mi a helyzet? Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 21. 17:03
1 2
 1/18 verde ***** válasza:
Menj be és regisztrálj, utána meg a menj el a járási hivatalba és kérd, hogy a TB-det rendezzék!
2013. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ha találok munkát mondjuk egy hónapon belül?
2013. aug. 21. 17:52
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Akkor nem fontos, ha egy hónapon belül lesz munkád. De erre inkább ne végy mérget. Egyszerűbb egyből bemenni, mint húzni-halasztani.
2013. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha most érettségiztél, akkor a TBd december 15-ig "él".
2013. aug. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2013. aug. 21. 19:30
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is bementem a munkaügyibe, és jelentkeztem. Veszteni nem vesztel semmit
2013. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyébként most néztem a honlapjukat és lehet elektronikus úton is regisztrálni meg tartani a kapcsolatot! Szóval én ezt a módot választom, hogy ne kelljen utazgatnom! Csak azt nem értem hogy amit ajánlanak állást azt köteles vagyok elfogadni?
2013. aug. 23. 11:43
 8/18 anonim válasza:
Sajnos még akkor is be kell menned a munkaügyi központba, ha elektronikusan regisztrálsz. Szerintem mindenképpen érdemes bejelentkezni, mert akkor ők is keresnek neked munkát. Ki lehet választani a beiratkozáskor, hogy milyen munkát szeretnél, és akkor az alapján keresnek ők is neked ajánlatokat. Azt sajnos nem tudom, hogy kötelező-e elfogadni a felajánlott munkalehetőségeket. ^^ (Erre én is kíváncsi lennék.)
2013. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen kötelező elfogadni. Ha nem teszi, egy évre törlik a nyilvántartásból.
2013. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hehh.. az tök jó...és kapok valamilyen támogatást? Tekintettel arra hogy eddig 5 évig tanultam és most kezdek munkát keresni?
2013. aug. 24. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!