Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van aki szerint helyes ez a...

Van aki szerint helyes ez a megállapítás? : Kínaival és/vagy arabbal és/vagy cigánnyal sose köss üzletet! Nos, ki hogyan gondolja?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

(Vulpes „Scepticus” Optimus Prætor [Baksai-Róka Béla] megbízásából)


A kínai csak a saját fajtájával korrekt, az arab minden szerződést megszeghetőnek tart, amit nem mohamedánnal kötött, a cigány pedig még a saját fajtáját is meglopja!...

2013. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De szep dolog is a rasszizmus.

Most ha a kerdeseddel nem provokalni akarod az embereket, akkor mi celja volt?

2013. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Attól tartok, kedves 2-es válaszoló, NEM TUDOD, mit is jelent valójában a rasszizmus kifejezés, mint olyan!...


Két helyről idézek:

1. Wikiszótár ÉRTELMEZŐ SZÓTÁR szekció; hyper-text transfer-protokoll címe: [link]

„rasszizmus (főnév) Történelmi, politika: Politikai eszmerendszer és gyakorlat, amely az embereket KÜLSŐ TULAJDONSÁGAIK alapján megkülönbözteti meg egymástól, és köztük önkényes rangsort állít fel, ami faji üldözések, népirtások elvi alapjaként szolgál. Célja az általa kiválasztott jegyekkel rendelkezők kiemelése, és mások alárendelése, jogfosztása.” — nagybetűs kiemelés tőlem.

2. Wikipédia; a kifejezésről szóló szegmens hyper-text transfer-protokoll címe: [link]

„A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek KÜLSEJÉBEN megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel.” — nagybetűs kiemelés tőlem.


Nos, ha a kérdésemben Te vagy bárki más, akár csak egyetlen, KÜLSŐ tulajdonságokra való utalást is talál, akkor ERET VÁGOK MAGAMON!


Egyébiránt az 1-es hozzászóló (aki „sajnos” ugyancsak Én vagyok…) „meglátása” a kínaiakra vonatkozóan: ÉLETTAPASZTALATON alapul!

Az arabokat illetően pedig a KORÁN is megerősíti (tartalmazza) az 1-es megjegyzésben az arabok által preferált (de általában a mohamedánokra vonatkozó) — „szerződéskezelő” — „előírást”!... (Ezt a fajta „szerződéskezelést” egyébként a mohamedánok (leginkább az arabok) is teljességgel magától értetődőnek tartják…)

Ami viszont a cigányokkal kapcsolatos sommás állítást illeti, nos hát, csak olvasni kell az újságokat, nézni a televíziót, és figyelni kell őket…


Én azért kíváncsi volnék más — kevésbé fogalom-értelmezés problémás — megjegyzés(ek)re is!

2013. szept. 1. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon több olyan üzlet is kötetet arabokkal ami sikeres mind két fél számára pl. Dubai és Szaúd Arábia - Szentkirályi ásványvíz

ezzel mi a probléma ?????

Kínából behozzák a sok gagyit a magyar kiskereskedők felvásárolják és haszonnal tovább adjak piacokon, boltokba .

ezzel mi a probléma ???????


Cigányokkal kapcsolatban nem tudok sem jót, sem rosszat mondani.

Nem mozgok olyan körökben hogy találkoznom kellene akar eggyel is.

2013. szept. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A 4-es írta — idézem: „Magyarországon több olyan üzlet is kötetet arabokkal ami sikeres mind két fél számára pl. Dubai és Szaúd Arábia - Szentkirályi ásványvíz” — idézet vége.


Hogy ezzel (a megjegyzéssel) mi a probléma? Nos, aki „kötetet” ír „köttetett” helyett (merthogy a „kötetet” kifejezés, mint olyan, a „kötet” kifejezés toldalékos alakja, melynek használatát leginkább így lehet bemutatni: Még egy darab könyv-kötetet sem olvastam, egész eddigi életemben!, ami azért kicsit mást jelent, mint üzleti szerződést kötni…), valamint aki a „mind két fél számára” formulát írja, a „mindkét fél számára” formula helyett, az egyéb — üzleti — furcsaságokra is képes lehet… (Megjegyzem: az, hogy: „haszonnal tovább adjak piacokon, boltokba” is kicsit mást jelent, mint ez: „haszonnal továbbadják piacokon, boltokban”…)


És most a kérdés szemszögéből: Az OLAJ ÁRÁVAL való (nem is egyszer SZERZŐDÉSSZEGŐ) arab manipulációról még nem hallottál volna?!...


Írtad még — idézem: „Kínából behozzák a sok gagyit a magyar kiskereskedők felvásárolják és haszonnal tovább adjak piacokon, boltokba. ezzel mi a probléma ??????” — idézet vége.


Tartok tőle, NEM LÁTOD ÁT, hogy ÉPPEN A KÍNAI GAGYISÁG AZ, ami ALAPVETŐEN TISZTESSÉGTELEN! Miért? Mert ALAPVETŐEN EZ A VILÁGVÁLSÁG OKA! A bankok „tisztességtelenségére” való folytonos hivatkozás csak mellébeszélés! (Csak mellesleg: a „tovább adjak” is egészen mást jelent, mint a „továbbadják”…)


Azért remélem: a 4-eshez hasonló szintű válaszon kívül JOBBAKAT IS fogok még itt olvasni — nem feltétlenül Jobbik-osoktól!...

2013. szept. 1. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

:)

Te semmi válasszal nem leszel elégedett, mert valamiért hátrányod származott.

Talán kirúgott a kínai főnököd a raktarbol?

Vagy egy arab fickó lefeküdt a baratnoddel?


Írj oroszul legalább annyit mint én neked, és ha csak annyi hibás lesz benne mint nekem a fenti szövegben, elnézést kerek a helyesirasomert.


Miköze a víznek az olaj árához ? Amit a magyar kormány kormány sokszor nem a világpiaci árhoz mer. ( volt hogy itt emeltek, amikor ott pont csökkentettek ).



Ne legyél ilyen negatív, árt a szépségnek es akkor nem találsz új munkát meg új barátnőt sem.

:) :) :) :) :)

2013. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az egyik kínai „főnököm” 2005-ben nem kirúgott, hanem NEM AKARTA KIFIZETNI A JÁRANDÓSÁGOMAT! (Amely járandóság egyébiránt INKORREKT MÓDON alacsony volt…) Miután azonban HÁROM EMELETI SZINTEN ÉS A CSATLAKOZÓ LÉPCSŐHÁZBAN végigszórtam a szemetet, újból átgondolta a dolgot — és kifizette a járandóságomat…

A másik kínai „főnököm” pedig, 2000-ben JÓVAL ALACSONYABB MINŐSÉGŰ szolgáltatást nyújtott a magyar vendégeknek, mint a saját fajtája szerintieknek!...


Ha TÉNYLEG orosz vagy, elnézést, hogy kipellengéreztem a helyesírásodat! (Megjegyzés: nem BESZARTAM, amiért talán tényleg orosz lehetsz…, ugyanis 2009-ben volt olyan, hogy VALÓDI GENGSZTER kocsijában ülve vállaltam: AKÁR MEG IS ÖLHETNEK, ha nem jön be az üzlet, amit ajánlottam neki, ám mégsem értesített vissza, hogy vágjunk bele…)


Oroszul nem fogok írni. Valamikor régen persze, tanultam a nyelvet az oskolában, de az már régen volt…


Nem a víznek van köze az olaj árához, hanem az ARAB MENTALITÁSNAK — úgy általában — a kérdéshez…


A (valamikori) barátnőm mindig is IRTÓZOTT az araboktól! (Merthogy zsidó volt a lelkem…) Jelenleg viszont nincs barátnőm. (Elég, ha másnak van barátnője, aztán az a nő előbb-utóbb úgy is rá fog jönni, hogy ÉN VAGYOK A NYERŐ — ha érted…)


Munkát is találni fogok, hidd el, merthogy ZSENI VAGYOK! Méghozzá olyan szintű, amilyet már évszázadok óta nem látott a világ!


Üdv!


De még egyszer: azért remélem: az eddigi válaszokon kívül JOBBAKAT IS fogok még itt olvasni — nem feltétlenül Jobbik-osoktól!...

2013. szept. 1. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!