Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi időarányos szabim van...

Mennyi időarányos szabim van ezek alapján?

Figyelt kérdés

Február 28.-án léptem be a céghez, szeptember 15-el szűnne meg a munkaviszony akkor mennyi szabimvan addig időarányosan. 24 nap jár egy évre. (belépéstől számolva).


Én így számoltam (24/365)x108(tb naptár szerint szepteber 15-tól számolva ennyi nap van még az évből).


Ez alapján 7 napom van szept. 15.-ig.


Hogy kell ezt számolni????


köszi előre is



2013. szept. 9. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 20 nap szabi jár és mivel 5 és fél hónapig dolgozhatok csak a cégnél így kapok 9 napot. De ezt ők megmondják biztosra.
2013. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a korod alapján egy évre 24 nap szabadság járna, akkor a munkaviszonyban töltött idődre a következők szerint jár időarányosan:


2013. évben 365 naptári nap van.

24 nap szabadság : 365 naptári nappal = 0,066

Ezt meg kell szorozni a február 28. és szeptember 15. között eltelt napokkal. Ez pontosan: 200 naptári nap.

200 x 0,066 = 13,2 nap

A kerekítés szabályai szerint = 13 nap.


(Mindig legalább 3 tizedessel számolunk, és csak a végeredményt kerekítjük!)

2013. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!


a munkahelyen arra jutottak, h 5 napom van még. (10et vettem ki eddig a 24ből.. Nem igazán értem de biztos úgy van :)

2013. szept. 10. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:
A számításomtól eltérő + 2 napra a tippem, hogy van gyermeked, aki után jogosult vagy pótszabadságra. Én azzal nem számoltam, mivel nem tudok róla. Ha nincs gyermeked, és szerintük mégis 15 nap jár időarányosan, amelyből 10-et már kivettél, annak csak örülj, és hagyd meg a hitükben...)
2013. szept. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!