Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A hatóságok miért nem foglalko...

Lótusz szirmok kérdése:

A hatóságok miért nem foglalkoznak az MLM-el és piramisjátékkal foglalkozó személyekkel, akik ráadásul még csalnak is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! régebben nézelődtem otthon végezhető munkák terén. nem sok jót láttam. de mivel kíváncsi voltam ezért írtam egy-két hirdetőnek. ezek a személyek MLM-el vagy úgynevezett piramisjátékkal foglalkoztak. kb. öt embernek írtam, vagy még többnek is közülük. mindenhonnan azt a választ kaptam h fektessek be súlyos ezreket, vásároljak meg 10.000 Ft-os kezdőcsomagot, mindenhol ilyenek fogadtak. én nem dőltem ennek be. sokan panaszkodnak arról manapság h befizetik a kért összeget és nem kapnak semmit. nagyon kevés lehet köztük az olyan rendszer amivel valóban lehet is keresni. az ember soha nem tudhatja h ki mond igazat és ki hazudik. nagyon sok rosszat hallani ezekről a társaságokról. olyat is hallottam már h valaki dolgozott ilyenben aztán lecsökkentették az internetes bankszámláját, azaz lehúzták a pénzét amit megkeresett az mlm-el. ha az ember talál is olyat amivel dolgozni tud, úgy behúzhatják a csőbe h örök életére megbánja h beszállt ilyenbe.

és az ilyen csalókkal a hatóságok miért nem foglalkoznak? miért van az h folyamatosan hírdetnek az ilyen emberek, behúznak másokat a csőbe és semmi nem történik velük, ugyanúgy folytatják az egészet? sztem 50 ezer Ft-ért már akkora megadóztatást kaphatnának, ha foglalkozna velük a NAV vagy bármi, mint a huzat! vagy mi van azokkal akik már több százezer Ft-al is lehúztak másokat? vannak akik feljelentést tesznek ilyen társaságok ellen? a rendőrségen mi történik olyankor? ezt mondják neki? "hát nézze, mi nem foglalkozunk ezzel, Önnek kellett volna gondolkodnia és nem beszállnia ilyesmibe..." én úgy veszem észre h egyre több és több ilyen csaló és gyanús társaság jön létre, kevés lehet a megbízható mlm társaság. a hatóságok mégsem tesznek semmit. vagy volt már olyan itt Magyarországon h elszámoltak a hatóságok egy csaló társaságot? mit gondoltok erről? nagy patkányságnak tartom mindenesetre. és csak sajnálni tudom azokat akik befektetik a komoly ezreseket ,tízezreseket aztán meg átverik.



2013. szept. 12. 16:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

"MLM-el vagy úgynevezett piramisjátékkal foglalkoztak"


Súlyos zavarban vagy a fogalmakkal.

2013. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Itt egy jó cikk, ami konkrétan megválaszolja a kérdésedet:


[link]


Illetve nem a fent linkelten, hanem egy másik blogon olvastam a következőt. Ez egy rövid vélemény, de szerintem érdekes elgondolkozni rajta:


"Aki ilyen átláthatatlan fekete dobozokba dobálja bele tudatlanul és felelőtlenül a pénzét, az tulajdonképpen meg is érdemli, hogy nagy részét elbukja, mert az eszéhez képest túl sok pénze volt neki. Visszaadták a sok pénzt, amit valószínűleg meg sem érdemeltek."


Viszont a linkelt cikk sokkal szakmaibb választ ad, mint ez a magánvélemény.

2013. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Íme az eset amikor hallottam valamit valakitől amiről nem is tudom, hogy micsoda, de úgy egyébként sem vagyok képben, de zavar valami amiről azt sem tudom, hogy micsoda.


Vagyis jól összekeverted a piramisjátékot az MLM-el. Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz. Hacsak annyi nem, hogy a piramisjátékokat szokták MLM-nek álcázni. És igen a piramisjáték az egy átverés ez így van.

A piramisjátékos csalókat pedig le is szokták ültetni. Csak egyre nehezebb őket elkapni, mert azok is egyre trükkösebbek.

2013. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

Az MLM nem piramisjáték és fordítva, a piramisjáték nem MLM.


A piramisjátékokat MLM-nek szokás álcázni, hogy a legalitás látszatát keltsék, innen lehet a képzavar.


A piramisjáték illegális.


Az MLM legális. Más kérdés, hogy erkölcsileg megkérdőjelezhető az esetek döntő többségében, de a hatóság erkölcsi kérdésekkel nem igazán foglalkozik, nem is dolga.

2013. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

igen tudom én jól mi a különbség a piramisjáték és az mlm között. a piramisban nincs termék. az mlmben van....

"Az MLM legális." - mitől lenne legális? adóznak valakinek? nem. be vannak jelentve valahová? tudtommal nem. van valami igazolványuk? tudtommal nincs.

ha már nincs adózás egy munka esetében akkor az már illegális. én így tudom....

2013. szept. 12. 20:42
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

" a piramisban nincs termék. az mlmben van.... "


Hát ezt elég rosszul tudod.


A piramis játék - avagy lánykori nevén Ponzi-séma - tartalmazhat terméket de futhat termék nélkül is. Ha össze kéne tömören foglalnom akkor a piramis játék "lényege", hogy a belépők pénzéből táplálják a piramist, csakis az új belépők hoznak "értéket" a rendszerbe, amiből fizetni lehet a benn lévőket. Amint elfogy az új belépő megszűnik a bevétel és bedől a piramis.


Az MLM-hez:

" adóznak valakinek?"

Kéne nekik. Hogy a valóságban melyik cég csal adót és melyik nem azt én nem tudom, de ez nem az MLM rendszer hiányossága, ha a tulaj nem adózik.


"be vannak jelentve valahová?"

Ezt igazából nem értem, hogy érted. Nyilván, működő cégek, cégbíróságon be vannak jegyezve.


"ha már nincs adózás egy munka esetében akkor az már illegális. én így tudom...."

Ezt meg totálisan nem értem. De szerintem te sem.

2013. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

" a hatóságok mégsem tesznek semmit. vagy volt már olyan itt Magyarországon h elszámoltak a hatóságok egy csaló társaságot? "--- nem igaz amit írsz, igenis tesznek ellene a hatóságok! Bevasalják a pilótajáték szervezőkön az adókat, amíg kapják a részüket nem áll érdekükben bárkit is lecsukni! Másrészről addig meg nem is kell nekik vizsgálódni, amíg nincsen meg a kellő lakossági feljelentés (kb. 1000 db).


Közelítsed meg állambácsi szemszögéből: adott 1 fejős tehén amit nem kell etetni, gondozni, vigyázni rá és mégis elég bőkezűen tejel! Ki az a címeres ökör, aki ezt visszautasítaná?


A befolyt adóból megtehetnék, hogy részben kártalanítják a sértetteket. DE!!! A sértettek egyben elkövetők is, hogyan nézne ki ha 1 bűnöző kártérítést kapna? Viszont büntetni sem lehet a retardáltakat, mert túl sokan vannak, a rejtett erőforrások miatt pedig nincsen szabad börtönkapacitás!


Összegezve elnézik a piramisozást (sok adó jön belőle), elnézik a bűncselekményt a "károsultaknak" is, tehát nem büntetnek mert "nagylelkűek"!

2013. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat így már kezd világos lenni. az utolsó kérdésem amit kiirtál h nem érted az az adózással volt kapcsolatos. mert azt hittem h egy mlm vállalat nem adózik. azt hittem az mlm olyan mint a piramisjátékok, csak épp itt vannak termékek. szóval a piramisjátékosokat le is ültetik. soha nem hallottam még ilyenről a tv-ben sem. a legtöbb piramisos kis összegekkel kereskedik manapság (1000 Ft, 600 Ft, 800, ilyesmikbe botlottam bele) és ha te befizetsz nekik párszáz Ft-ot, vagy épp ezrest, akkor kapsz érte valami "munkacsomagnak" hívott valamit. mellé kapsz majd riportokat, amiket majd eladsz az ügyfeleidnek. nagyon sok ilyen van. felkerestek ilyen ajánlatokkal egykor. és tele van velük a net, de még az apród is. persze nem irják ám ki h távmunka, vagy internetes munka, mert azt pl. az apródon nem lehet. azt irják rá h irodai munka alkalmi jelleggel. de soha nem hallottam olyanról h az ilyen embereket akik ezzel 50 ezreket is megkeresnek leültetnék őket. se a tévéből, se ismerőstől, soha sehonnan még nem hallottam ilyet.
2013. szept. 12. 21:06
 9/22 A kérdező kommentje:
tényleg csak 1000 db feljelentés esetén tesznek valamit.....? ez nagyon durva.....
2013. szept. 12. 21:09
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Az összes MLM cég ad számlát és adóbevallást is készítenek. Ergó adóznak is.

Inkább tájékozódj mielőtt ilyen butaságokat feltételezel. A cégek adóbevallásai vagy éves beszámolói talán így hívják nyilvánosak Mo-on.


A piramisjátékok amik igyekeznek ezt a dolgot elkerülni és valami világvége a sarkon jobbra helyre vannak bejegyezve miközben magyarok működtetik.

2013. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!