Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A családi pótléknál is le...

A családi pótléknál is le kell igazolni minden évben, hogy tanulok?

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem, utána új suliba mentem. Ott le kellett igazolnom újra, hogy tanulok, hogy továbbra is kaphassam a családit meg az árvaságit.

Idén az új (utolsó) tanévben megint kiküldték az árvaságihoz a papírt, hogy igazoljam le. Semmi gond, beküldtem, leigazoltam. (Minden évben le kell igazolni, hogy tanulok?)

Az lenne a kérdésem, hogy a családi pótléknál is le kell így újra igazolnom, vagy az jönni fog ez év végéig? (Ebben a tanévben töltöm be a 20. életévemet.)

Szeptemberben még kaptam családit, de vajon októberben még fogok, vagy azt is le kell igazolnom újra? Ki volt már hasonló helyzetben?

Köszönöm előre is! :)



2013. szept. 14. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az Államkincstár azt akarja, hogy igazold azt, hogy tanulsz, akkor küldenek egy olyan nyomtatványt, ami nekik van.

Amíg ilyen nyomtatványt nem kaptál, kell minden hónapban a családi pótlékot kapnod.

Ha mégsem kapod meg októberben, amitől félsz, akkor írj nekik, és ők majd küldenek nyomtatványt.


De amíg nem küldik, neked semmi teendőd nincs.

Csak arra vigyázz, hogy ez neked 23 éves korodig jár, de ha egyetemre, vagy főiskolára mész, ott ilyen nincs.

2013. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak tavaly sem küldtek olyan papírt, ha jól emlékszem. Nekem kellett letöltenem netről egy nyomtatványt, valami nagyméretű családi pótlékos papírt, és azt kellett beküldenem kitöltve. Mondjuk azt is tudom, hogy gimiben is egyszer lett leigazolva, hogy 4 évig ott tanulok. Bár akkor tavaly nem tudom, hogy miért nem küldtek papírt és miért nem szóltak, hogy ez így van. :S


Amúgy 20 éves koromig jár, nem? Úgy tudom már nem 23...

2013. szept. 22. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!